Palikot feltartották a Dakar második szakaszán

Továbbra is minden magyar egység versenyben van a Dakar-ralin, közülük Kis Sándor volt a leggyorsabb. A verseny második szakaszát a kétszeres rali-világbajnok Carlos Sainz nyerte, ezzel feljött a második helyre.

A 29. Dakar-rali második versenynapján összesen 545 kilométer hosszú út várt a versenyzőkre. A szombati cél közelében, Portimao mellett jelölték ki a 67 km-es gyorsaságit, utána egy 460 kilométeres összekötővel jutott el a mezőny a Malagába, ahol hajóra szállnak, hogy eljussanak Afrikába. A hegyek között kijelölt szakasz nagyon technikás, annyira szűk és kanyargós, hogy a kamionoknak nem is kellett teljesíteniük.

Leginkább a ralivilágbajnokság szakaszaira emlékeztetett a vasárnapi gyors, így nem meglepő, hogy 2006-hoz hasonlóan ezúttal is a kétszeres rali-világbajnok Carlos Sainz nyerte meg azt. A Volkswagen versenyzője fél perccel előzte meg, a korábban motoros első, de két éve már a Mitsubishi csapatot erősítő Joan Romat, illetve pont ugyanennyit kapott a tavalyi első Luc Alphand is. Az összetettben továbbra is Carlos Sousa vezet.

Szalay a legjobb magyar

Tegnapi nyilatkozatának megfelelően Kis Sándor ma mindent megtett, hogy Afrikában már kevesebb autót kelljen megelőznie. A nissanos versenyző 37-ként zárt, de így is csak 14 helyet lépett előre, hiszen a viszonylag rövid szakaszon nem lehet nagy időkülönbséget elérni. A vasárnapi szakaszon Szalay Balázs 43. lett annak ellenére, hogy a szakasz végén kétszer is lefulladt az Opel. Vélhetően a kevés üzemanyag volt a ludas.

Palik László, aki ma 78-ként végzett így összegezte a napot: “Nehéz pálya volt, figyelnünk kellett, de az a legfontosabb, hogy karcmentes a Nissan. Mindössze azért voltam egy kicsit bosszús, mert jó tizenöt-húsz percen át egy sokkal lassúbb Toyota mögött zötykölődtünk, s nem akart elengedni.”A negyedik magyar autós Kristóf Márton a 94. helyen futott be.

Zárkóznak fel a KTM-ek

Ugyanaz a három motoros volt a leggyorsabb ma is, akárcsak tegnap, csak ezúttal egy másik portugál örvendeztette meg a hazai közönséget. Helder Rodrigues tegnap második volt, de ma megelőzte Rune Fariát, aki viszont továbbra is tartja az első helyét az összetettben. A KTM gyár versenyzői megkezdték a felzárkózást, ők ma a 3., 4., 5. helyen futottak be.

A magyar motorosok is versenyben vannak még mindannyian. Vasárnap is Kátai Péter húzta leginkább a gázt, 10 perccel maradt el a legjobbaktól. Kátai dolgát nehezítette, hogy nem volt hátsó féke (túlmelegedett a fékolaj), és rendkívül csúszott az út. Dési Jánosnak két perccel tovább tartott az út, ő 89-ként végzett, míg Hermann Henrik 182. lett. Dési teljesítménye igazán figyelemre méltó, tekintve, hogy újonc a 245 fős mezőnyben.

2. szakasz, Portimao-Málaga, 545 km (67 km gyorsasági)