Dakar-rali: előny volt a hazai pálya

Az autósoknál és a motorosoknál is hazai győzelem született a 2007-es Dakar-rali első, portugál szakaszán. A versenyzők szombaton 464 kilométert tettek meg, ebből 117 volt a gyorsasági.

Az autósoknál a portugál Carlos Sousa nyerte a 29. Dakar-rali első, Lisszabon és Portimao közötti 117 kilométeres gyorsasági szakaszát – az össztáv egyébként 464 kilométer volt. A második helyen a dél-afrikai Giniel De Villier ért célba, míg a harmadik a korábbi ralivilágbajnok spanyol Carlos Sainz lett.

A címvédő francia Luc Alphand nem szerepet valami fényesen, csak a 17. legjobb időt autózta, legjobb magyarként pedig a 42. Szalay Balázs zárt. Nem mellékesen: a hazai közönség előtt szereplő Sousa a tavalyi viadalon is első lett a nyitószakaszon, a Dakarba pedig hetedikként érkezett meg.

A motorosok között is egy portugál teljesítette a leggyorsabban a versenytávot: honfitársát, Helder Rodriguest megelőzve Ruben Faria végzett az élen, a harmadik a francia David Casteu lett, míg a címvédő spanyol Marc Coma csak a 13. helyen ért célba.

“Nem óvatoskodtam, tudtam, hogy ez lehet az én napom, ezért keményen húztam a gázt” – magyarázta a 32 éves szakaszgyőztes. A magyarok közül Kátai Péter a 68., Dési János a 114., Hermann Henrik pedig a 186. idővel teljesítette az idei Dakar első szakaszát.

A kamionosok versenyének első felvonását a holland Jan de Rooy nyerte, 20 másodperccel előzte meg honfitársát, Hans Stacey-t. A kamazosok közül Vlagyimir Csagin volt a leggyorsabb, az orosz versenyző a harmadik helyen végzett.