A Chelsea és a Manchester United is nyert

A Chelsea és a Manchester United is győzött a Premier League 19. fordulójában, így nem változott a két csapat közötti különbség: a listavezető a "vörös ördögök" két ponttal előzik meg a címvédőt.

Az előző fordulóban, a West Ham United ellen botló Manchester United magabiztos győzelmet aratott a Király Gáborral felálló Aston Villa felett. Alex Ferguson emberei háromszor is mattolták a magyar kapust, aki a gólokról ugyan nem tehetett, de bravúr sem fűződik a nevéhez. Az első félidőben érintetlenek maradtak a kapuk, a szünet után azonban a manchesteriek gyorsan felőrölték a hazaiak ellenállását.

Scholes bombagólját (a középpályás kapáslövése után a labda a felsőléc alsó lapjáról pattant a gólvonal mögé) Cristiano Ronaldo foglalta keretbe: előbb a bal felső sarkot csipkézte ki egy hosszú vágta után, majd közelről, egy sakk-matt akció végén lőtt a hálóba.

A MU-hoz hasonlóan a Chelsea is idegenben zsebelte be a három pontot. A címvédő Lampard és Kalou révén könnyen jutott kétgólos előnyhöz a Wigan stadionjában, a hazaiak azonban nem adták fel és kiegyenlítettek, miután Heseky fejjel, majd – nem kis szerencsével – lábbal is eredményes volt. A Chelsea, akárcsak az Everton ellen, ezúttal is az utolsó pillanatokban kerekedett az ellenfele fölé: a 93. percben Robben 16 méterről lőtt a bal alsó sarkba.

Az Arsenal és a Liverpool ennél jóval simábban nyert, a londoniak 6-2-re verték a Blackburn Roverst, míg

Szerencsés Chelsea

A Chelsea a negyedosztályú Wycombe Wanderersszel találkozik a Ligakupa elődöntőjében, a Tottenham pedig a Liverpool-Arsenal párharc győztesével mérkőzik meg a döntőbe jutásért.

a “vörösök” a Priskin Tamás nélkül felálló Watfordot fektették két vállra (2-0), és immáron hét találkozó óta veretlenek az angol labdarúgó-bajnokságban.

Az ünnepi menet előtt a 47 pontos Manchester United együttesét a Chelsea (45), a Liverpool (34), az Arsenal (33) és a Bolton (33) követi a tabellán.