Élet-Stílus

Huszti az év futballistája

admin
admin

2006. 12. 12. 10:18

A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai.





sport.lap.hu

Az idei győztesek közül kiemelkedik tizenegyedik sikerével a sakkozó Polgár Judit, valamint a tizedszer legjobb kenus Kolonics György. A tavalyi elsők közül 48 sportoló védte meg a címét, a legtöbb győztest – szám szerint ötöt – a Bp. Honvéd adja.

Az abszolút csúcstartó a voksolás történetében Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között.

A legjobbak névsora annak jelölésével, ki hányadszor végzett az élen:

Asztalitenisz
Zwickl Dániel (Lombard BVSC) 1.
Tóth Krisztina (Langweid) 8.

Autósport
Kis Sándor, Czeglédi Péter (az év autóversenyzője, illetve a tereprali szakág legjobbjai, RTL Motorsport Klub Egyesület) 2.
Benik Balázs, Varga István (rali, Benik Motorsport Egyesület) 1.
Birizdó Imre (gokart, Dabasi Technikai Sport Egyesület) 1.
Kiss Norbert (gyorsasági, Proex Autó- Motorsport Egyesület) 1.
ifj. Bánkuti Gábor (ralikrossz, Kit Car Racing Team) 1.
Madarász András (autókrossz, ASC Dömsöd) 1.

Atlétika
Zsivoczky Attila (Debreceni Sportcentrum) 3.
Papp Krisztina (Újpest) 1.

Baseball és Softball
Földessy Miklós (Szentendre Sleepwalkers) 1.
Balatoni Krisztina (Hungarian Astros) 4.

Birkózás
Lőrincz Tamás (Ceglédi VSE) 1.
Sastin Marianna (Csepeli BC) 2.

Bocsa
Robáczky Ferenc (Ászgárd SK) 3.
Lóth Ágnes (Ászgárd SK) 3.

Búvársport
Gábor J. Attila (uszonyosúszás, Kaposvári Középületkivitelező Adorján SE) 1.
Wirtz Melinda (uszonyosúszás, Kaposvári Középületkivitelező Adorján SE) 2.
Balázs Péter (tájékozódási búvárúszás, Amphora Búvár Klub) 6.
Farkas Eszter (tájékozódási búvárúszás, Amphora Búvár Klub) 3.
Andics Árpád (víz alatti hoki, Józsefvárosi Vízihoki Klub) 1.

Cselgáncs
Hadfi Dániel (BHSE-KIPSZER) 1.
Mészáros Anett (Atomerőmű SE) 3.

Evezés
Varga Tamás (Bajai Spartacus Vízügy Sport Egyesület) 4.
Verőci Lídia (Mohácsi Torna Egylet) 1.

Fallabda
Krajcsák Márk (Rubin SC) 4.
Balázs Andrea (Platán SE) 1.

Floorball
Mujahid Tamás (ARES Hockey Club) 1.
Radácsi Brigitta (Phoenix Fireball SE) 1.

Golf
Ifj. Tóth János (Birdland Golf and Country Club) 3.
Fodor Krisztina (Old Lake Golf and Country Club) 1.

Görkorcsolya
Novák Péter (Jászberényi SE) 1.
Lugosi Zsuzsa (Tatabányai Dián Korcsolya SE) 1.

Gyeplabda
Farkas Imre (Rosco SE) 1.
Bali Gabriella (Szt. László Gimnázium SE) 1.

Íjászat
Ondrik Tibor (Malév SC) 4.

Jégkorong
Ocskay Gábor (Alba Volán-FeVita) 3.
Palotás Mónika (FTC-Stars) 1.

Kajak-kenu
Kovács Katalin és Janics Natasa (kajak, MTK és Démász-Szeged) 7., illetve 3.
Kammerer Zoltán és Kucsera Gábor (kajak, Győri VSE és Domino-Honvéd), 2., illetve 2.
Kozmann György és Kolonics György (kenu, Atomerőmű SE és Csepel) 1., illetve 10.

Karate
S. Kovács Ádám (Karate Klub Sporting Budo) 4.
Horváth Éva (Senshi Karate Club) 1.

Kerékpár
Bodrogi László (országút Credit Agricole) és Ivanics Gergely (országúti, Cornix Team-Pécs) megosztva, 8., illetve 1.
Pulsfort Diána (FTC) 1.

Kézilabda
Gál Gyula (MKB Veszprém) 1.
Görbicz Anita (Győri Audi ETO KC) 2.
Warvasovszky Donát (strandkézilabda, Winterthur BHC) 1.
Hingyi Beatrix (strandkézilabda, Ferrerick) 1.

Kick-boksz
Debreczeni Dezső (Békéscsabai LTSE) 4.
Pruzsinszky Ivett (Esztergom SE) 1.

Korcsolya
Szöllősi Szabolcs (gyorskorcsolya, JSE) 2.
Fecskés Orsolya (gyorskorcsolya, OGYSE) 1.
Huszár Erika (rövidpályás gyorskorcsolya, TRGSE) 3.
Knoch Viktor (rövidpályás gyorskorcsolya, Pécsi KSE) 1.
Sebestyén Júlia (műkorcsolya, TSC) 7.
Hoffmann Nóra, Elek Attila (jégtánc, Piruett SE) 4.

Kosárlabda
Iványi Dalma (MiZo Pécs) 4.
Dávid Kornél (Gran Canaria) 7.

Labdarúgás
Huszti Szabolcs (Hannover 96) 1.
Nagy Anett (1. FC Femina) 2.
Lódi Tamás (futsal, Gödöllői FK) 1.

Lovassport
Dobrovitz József (Vecsés SE) 1.

Ökölvívás
Káté Gyula (MTK) 2.
Kovács Mária (Pécsi Vasutas Sport Klub-Szentlőrinc) 5.

Öttusa
Horváth Viktor (Alba Volán) 2.
Vörös Zsuzsanna (Alba Volán) 8.

Ritmikus gimnasztika
Vass Dóra (Óbuda RSG TC) 1.

Rögbi
Túri Pál (Kecskeméti Atlétikai és Rugby Club) 1.

Röplabda
Tomanóczy Tibor (Vegyész RC Kazincbarcika) 4.
Tóth Andrea (BSE-FCSM) 1.

Sakk
Lékó Péter (Lékó Péter SE) 9.
Polgár Judit (Aquaprofit Nagykanizsai Tungsram SK) 11.


Tagscherer Imre (biatlon, KSI) 7.
Gottschall Zsófia (biatlon, KSI) 3.
Marosi Attila (alpesi sí, BBTE) 1.
Tuss Réka (alpesi sí, BBTE) 5.
Tagscherer Zoltán (sífutás, Vasas SC) 9.
Gyenesei Leila (sífutás, Kaposvári Építők Atlétikai Club) 2.

Sportlövészet
Gerebics Roland (Olimpia Sarlóspuszta SE) 3.
Keczeli Bianka (BEFAG-Keszthelyi Erdész LK) 1.

Súlyemelés
Tancsics László (ZTE) 2.
Nagy Nikoletta (Ózdi SFC) 2.

Szabadstílusú BMX
Radasics Vilmos (Autóklub BMX SE Sopron) 6.

Szektorlabda
Horváth Imre (Pécsi MFC) 2.

Szörf
Glofák Olivér (F2 Team) 2.
Detre Diána (Kenese Marina Port) 2.

Szumó
Libor Dezső (Szolnoki MÁV Hozam) 3.
Kálló Gyöngyi (Leányfalu) 5.

Tájfutás
Kovács Ádám (Egri TC) 1.
Makrai Éva (Zalaegerszegi TC) 3.

Teke
Karsai László (Ferroép-Szeged TE) 1.
Miklós Nóra (SKV Oberpullendorf) 1.

Tekvondó
Tóth Balázs (Tájfun SE) 6.
Kocsis Edina (BHSE) 1.

Tenisz
Czink Melinda (Bp. Spartacus SC) 1.
Bardóczky Kornél (Hód TC) 3.

Torna
Berki Krisztián (KSI) 2.
Gombás Laura (Delfin Sportiskola) 2.
Roik Zsolt (aerobik, Vasas-Pasarét SC) 1.

Triatlon
Kuttor Csaba (Team Miskolc) 5.
Walkó Andrea (TVK Mali TK) 1.
Csomor Erika (duatlon, Budaörsi TKE) 2.
Major József (duatlon, Széchenyi Egyetem SE Győr) 1.

Úszás
Cseh László (Kőbánya SC) 3.
Kovács Ágnes (Kőbánya SC) 6.

Versenytánc
Maurizio Vescovo és Törökgyörgy Melinda (versenytánc, Pro-Art TSE – Kistelek) 7.
Csortos Kristóf és Berecz Bettina (akrobatikus rock,n,roll Fortuna TSE – Gyöngyös) 1.

Vitorlázás
Majthényi Szabolcs (Spartacus VE) 4.
Hegedűs Fanni (BKV Előre SC) 1.

Vívás
Nemcsik Zsolt (Vasas SC) 4.
Nagy Tímea (Honvéd Human Rent) 3.

Vízilabda
Kásás Tamás (Pro Recco) 1.
Valkay Ágnes (Domino-BHSE) 1

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.