Cseh László Európa-bajnok

Cseh László arany-, Boulsevicz Beatrix ezüst- és Kerékjártó Tamás bronzérmet szerzett a Helsinkiben zajló rövidpályás úszó-Eb-n.

A címvédő Cseh László toronymagas esélyeshez méltóan szinte rajt-cél győzelmet aratott 200 méter vegyesen. Ugyanebben a számban Kerékjártó Tamás bronzérmet szerzett – a két magyar versenyző közé a litván Vytautas Janusaitis ékelődött be.

Hogy az éremgyűjteményük teljes legyen, arról Boulsevicz Beatrix gondoskodott a 200 pillangó döntőjében, a 19 éves hölgy az Európa-csúcsot úszó lengyel Otylia Jedrzejczak mögött a második helyen ért célba. A 200 méter női vegyes fináléjában két magyar is tempózott: Verrasztó Evelyn ötödikként, Hosszú Katinka pedig hatodikként csapott a célba.

“A győzelem egyértelmű volt, de nem vagyok maradéktalanul elégedett. Ha már itt vagyok, akkor szeretném megúszni mindig a legjobb időmet, ami ezúttal nem sikerült” – nyilatkozta Cseh az MTI-nek.