Megalázó vereség a norvégoktól

A magyar labdarúgó-válogatott első Európa-bajnoki selejtezőjén óriási védelmi hibák miatt háromgólos vereséget szenvedett Norvégiától a Megyeri úti Szusza Ferenc Stadionban. A végeredmény 1-4.

Szlovákellenes rigmusok

A mérkőzés első tíz percében több Szlovákiát gyalázó rigmust skandáltak a szurkolók. Felzendült, hogy “szlovákok, nincs hazátok!”, illetve “utálunk szar Szlovákia!”.

Bozsik csapata mindössze negyed óráig tudta tartani az iramot, a 15. percben ugyanis Éger rossz átadását Solksjaer elcsípte, majd 14 méterről az üres kapuba helyezte.

Negyed óra múlva újabb hibát védett a magyar csapata, melyet a norvégok sikeresen kihasználtak. A 32. percben Király gurította a szabadrúgást Lőwhöz, akitől a tizenhatoson belül Stromstad elvette a labdát, és Király hálójába lőtte.

Az első félidőt végül háromgólos különbséggel zárta a Bozsik-csapat. A sípszó előtt három perccel Rambekk ívelt keresztbe a jobboldalról, Pedersen pedig balról,és anélkül, hogy a labda földet ért volna hatalmas gólt lőtt a bal felső sarokba, a labda a kapufát érintve vágódott a hálóba.

Tizenegyessel szépítettünk

A második játékrészre kiérkező magyar játékosokat a hazai drukkerek kifütyülték, a norvégokat tapssal fogadták. A háromgólos különbséget a norvég csapat az 54. percben négyre váltotta: egy előrevágott labdát Solksjaer 15 méterről laposan rálőtt, a labda Király kezei és lábai között a hálóba vánszorgott.

A magyar együttes a hajrában végül csak büntetővel tudott szépíteni. Gera gurított a kapu elé, ahol Torghelle ütközött Hangelanddal, majd óriásit esett, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt. A büntetőt Gera a jobb sarokba helyezte.

A nemzeti együttes egyébként először kapott ki hazai pályán a skandináv gárdától, amelyet utoljára 1981-ben győzött le, az azóta lejátszott hét találkozón öt döntetlen mellett két kudarcot számlál.

Bozsik: remegő lábakkal játszottunk

Bozsik Péter, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya szerint csapata két gólt ajándékozott ellenfelének. “Az első két gólt gyakorlatilag mi rúgattuk a vendégekkel” – értékelte a szakember a találkozót. “Még ekkor is bíztam azonban abban, hogy sikerül felállnunk, kétgólos hátránynál voltak biztató megmozdulásaink, de a harmadik vendégtalálat, ami gyönyörű egyéni megoldásból született, végleg padlóra küldött minket.”

A szakvezető szerint többen rendkívül idegesen, remegő lábakkal játszottak. “Egy tétmeccs egészen más intenzitású, mint a barátságos mérkőzések voltak, ilyenkor sokkal nagyobb nyomás nehezedik a játékosokra, minden mozdulatnak óriási jelentősége van. Az idegesség sajnos rengeteg hibát eredményezett, így nem tudtuk eredményesen játszani azt a rövidpasszos játékot, amit előzetesen terveztünk.”

“Természetesen mindenki nagyon maga alatt van, egy ilyen kilencven perc után ez teljesen érthető. Nehéz napok várnak ránk, ezzel mindenki tisztában van, de ha reálisan értékeljük helyünket a csoportban, akkor az előzetes kiemelések és a papírforma alapján a 3-4. hely megszerzése is bravúr lenne.”

A csoport:
Szerbia-Azerbajdzsán 1-0 (0-0)
Gól: Zigic (72.)
Lengyelország-Finnország 1-3 (0-0)
Gól.: Gargula (89.), illetve Litmanen (54., 76., utóbbit 11-esből), Vaeyrynen (84.)
Piros lap: Glowacki (75., Lengyelország)

B csoport:
Olaszország-Litvánia 1-1 (1-1)
Gól: Inzaghi (29.), illetve Danilevicius (21.)
Grúzia-Franciaország 0-3 (0-2)
Gól: Malouda (7.), Saha (15.), Asatiani (46., öngól)
Skócia – Feröer-szigetek 6-0 (5-0)
Gól: Fletcher (7.), McFadden (10.), Boyd (24., 38., előbbit 11-esből), Miller (30., 11-esből), O,Connor (85.)

C csoport:
Moldova-Görögország 0-1 (0-0)
Gól: Liberopulosz (79.)
Málta – Bosznia-Hercegovina 2-5 (1-3)
Gól: Pace (6.), Mifsud (86.), illetve Barbarez (4.), Hrgovic (10., 45+1.), Muslimovic (48., 50.)
Magyarország-Norvégia 1-4 (0-3)
Gól: Gera (88., 11-esből), illetve Solskjaer (15., 54.), Stromstad (32.), Pedersen (42.)

D csoport:
Csehország-Wales 2-1 (0-0)
Gól: Lafata (76., 89.), illetve Jiranek (85., öngól)
Szlovákia-Ciprus 6-1 (3-0)
Gól: Skrtel (9.), Mintal (33., 56.), Sebo (43., 49.), Karhan (52.), illetve Jiaszemi (90.)
Németország-Írország 1-0 (0-0)
Gól: Podolski (57.)