Nem védte meg címét Cseh László

Cseh László a hatodik helyen végzett 100 m háton a margitszigeti úszó Európa-bajnokságon. Ötven pillangón az ukrán Szerhij Breusz nyert, a harmadik helyen két versenyző osztozott.

Cseh László a hatodik legjobb idővel került a hétdői előfutamok után a keddi döntőbe, és nem sikerült előrébb lépnie, sőt az egyéni legjobbját sem tudta megjavítani, a címvédésről nem is beszélve. A versenyszámot az Arkagyij Vjacsanyin nyerte.

Eredmény (férfi 100 m hát)
1. Arkagyij Vjacsanyin (Oroszország) 53.50 mp
2. Markus Rogan (Ausztria) 54.07
3. Ariszteidisz Grigoriadisz (Görögország) 54.34
…6. Cseh László 54.56

Négyen a dobogón

Az ukrán Szerhij Breusz nyerte a férfiak 50 méteres pillangóúszását a margitszigeti Európa-bajnokságon. A második helyet a horvát Duje Draganja szerezte meg. A dobogó legalsó fokára ketten is felállhatnak az eredményhirdetéskor, hiszen a dán Jakob Andkjaer és az ukrán Andrij Szerdinov azonos időt ért el.

Svéd versenyzőnek jutott az arany-, illetve az ezüstérem a nők 50 méteres pillangóúszásában a margitszigeti Európa-bajnokságon: győzött Therese Alshammar, második lett Anna-Karin Kammerling harmadikként a holland Chantal Groot csapott a célba.