A Paks nyert a nyitányon

A labdarúgó Borsodi Liga 2006/2007-es szezonjának első mérkőzésén a Paks nyerte az újoncok csatáját, miután idegenben két góllal jobbnak bizonyult a Vácnál.

Az első félidőben a hazaiak voltak aktívabbak, több helyzetet alakítottak ki ellenfelüknél, a paksiak csupán háromszor jutottak el a hazai kapu közelébe, két akciójukat viszont góllal zárták, így komoly előnnyel vonulhattak az öltözőbe. A 14. percben Kiss tört be a tizenhatoson belülre, ahol a kapujából kivetődő Köteles elsodorta. A büntetőt Buzás laposan a bal sarokba lőtte, a váci kapus jó irányba vetődött, de nem tudott menteni (0-1). A félidő utolsó perceiben aztán a gólszerző ugratta ki Kisst, aki a tizenhatoson belülről Köteles mellett a bal sarokba helyezett.

A második 45 perc hazai támadásokkal kezdődött, de a paksiak elsősorban kapusuk bravúros védéseinek köszönhetően átvészelték ezt az időszakot. Az idő múlásával egyre csökkent a hazaiak lendülete, a hajrában a vendégek magabiztosan őrizték meg előnyüket.

Vác-Paks 0-2 (0-2)