Montoya győzött Monzában

Nem elég, hogy motorcsere miatt csak a 11. helyről indult Räikkönen, de verseny közben még gumit is kellett cserélni autóján. A futamot Montoya nyerte, Alonso és Fisichella előtt.

A Forma-1 világbajnokság Olasz Nagydíját Juan Pablo Montoya nyerte. A kolumbiai magabiztosan, a rajttól végig az élen autózva szerezte meg a győzelmet. Ám a futam végén kockáztatnia kellett, mert bal hátsó kerekéről levált a futófelület egy része, ám ő a pályán maradt és célba vitte a McLarent. Ez volt Montoya második győzelme idén. Hasonlóan tiszta versenyt futott Fernando Alonso, aki a második helyről indulva hozta be a Renault-t a második helyre.

Kimi Raikkönennek remek taktikát talált ki a csapata, hiszen a finn csak egyszer tankolt, szemben az élről induló ellenfeleivel, akik kétszer kaptak üzemanyagot. Mindez azonban eredménytelen lett, mert a 28. körben a finnek ismét a boxba kellett mennie, mert Montoyához hasonló gumiproblémája volt. Ettől a finn ismét a középmezőnyben találta magát, majd később még meg is pördült. Végül a negyedik helyig tudott felzárkózni, így nemhogy csökkent volna lemaradása világbajnokságban, hanem három ponttal nőtt is Alonsohoz képest. A Renault viszont elégedetten távozhat, hiszen mindkét pilótájuk dobogóra állhatott, miután Fisichella harmadik lett.

Ahogy várni lehetett a Ferrarik gyenge versenyt futottak, egyik autójuk sem szerzett pontot, Schumacher 10. Barrichello 12. lett. Hasonló visszaesést mutattak a BAR-ok is, akik a versenyen már nem voltak olyan gyorsak, mint az időmérőn. Button csak egy pontot szerzett, Sato pedig még azt sem, miután egy plusz boxlátogatást is be kell iktatni a töltőrendszer hibája miatt.

A futam érdekessége, hogy senki nem adta fel a versenyt baleset vagy műszaki hiba miatt, mind a 20 autó célba ért.