Ki ad lovat Berki Krisztián alá?

A lólengés világbajnoka saját bevallása szerint rendkívül nehéz körülmények között készül a versenyekre.

A tornász a Digi Sport Reggeli Start című műsorában azt mondta, nincs olyan sportszere, amelyen a 2011-es világbajnokságon kiharcolhatja az olimpiai kvalifikációt a 2012-es londoni játékokra. A legutóbbi glasgow-i Világkupán is olyan lovon versenyzett, amelynek nagyon puha volt a teteje.

Ez döntő szerepet játszott rontásában, így második helyében is. “Várjuk a csodát, hogy valaki felkarolja Krisztiánt” – mondta edzője. Kovács István olyan szponzort szeretne, aki megvásárolja Berkinek azt a szert, amely feltétlenül szükséges a sikeres kvalifikációs szerepléshez.

“Sokszor vagyunk olyan helyzetben, hogy a klubunk nem képes a versenyeket kifizetni, ezért már eleve a részvétel is kérdésessé válik” – jelentette ki Berki, aki elárulta, még legutóbbi kimagasló eredményei sem keltették fel egyelőre a támogatók figyelmét.

Berki október 23-án lett világbajnok Rotterdamban, sikerével Magyarország 10. aranyérmét nyerte a torna-világbajnokságok történetében.