Kovács Zoltán volt nemzetközi kommunikációért felelős államtitkárt június 23-ai hatállyal felmentette a Nimród Vadászújság főszerkesztői posztjáról az Országos Magyar Vadászati Védegylet elnöksége – közölte az Országos Magyar Vadászkamara. A főszerkesztői feladatokat Pechtol János, a Védegylet ügyvezető elnöke látja el Kovács felmondási ideje alatt.
A közlemény megjelenése után az Orbán-kormány exállamtitkárának nevében egy indulatos bejegyzést posztoltak a Nimród Facebook-oldalán:
„A mai nap döntésének fényében – melyre nem hívtak meg és személyesen nem is közölték – csak két gondolat:
- köszönöm mindenkinek, aki az elmúlt 7 évben velünk volt és őszintén gondolta, hogy a vadászat ügyében nincs pártpolitika csak józan szakmai megfontolások; büszkék lehetünk arra, amit végeztünk!
- Mindenki másnak küldöm Fekete István („Gyeplő nélkül”) idezetét: „Nem csoda, hogy annyi baj van a világon, mert az emberek gonoszságánál csak az ostobaságuk nagyobb.”
A Védegylet elnöksége döntött arról is, hogy felmondják az Egy a Természettel Nonprofit Kft.-vel fennálló kiadói szerződést. „A döntést a megváltozott külső körülmények indokolják” – tették hozzá.
Az Egy a Természettel Nonprofit Kft.-t a 2021-es Nemzetközi Vadászati és Természeti Kiállítás lebonyolítására hozták létre, de utána is aktív maradt. A Hvg.hu június eleji cikke szerint a szervezet 2025-ben is 700 millió forint támogatást kapott az államtól. Mint ahogy a 24.hu korábban megírta, a közpénz nagyrészt a Nimród fenntartására, Kovács milliós főszerkesztői fizetésére ment.
