Magyar beszéde vége felé a képviselőkhöz szólt, közölte velük, hogy mindenkinek el kell döntenie, hogy a közvagyon visszaszerzésének az oldalán áll-e, vagy marad a maffia mellett. Magyar figyelmeztetett, hogy aki nem támogatja a vonatkozó jogszabálycsomagot, az a maffia oldalára áll.
Kijelentette, nem kérnek politikai szívességet, de nem is fogják hagyni, hogy bárki megakadályozza Magyarország megtisztítását.
A miniszterelnök ezt követően a magyar emberekhez fordult, hogy ők is vegyenek részt ebben a folyamatban, és soha ne essenek bele abba a gondolatba, hogy ők ehhez nem értenek. Beszéde végén megígérte, végig fogják csinálni ezt a folyamatot.
„Induljon a tisztítótűz, éljen a haza!” – zárta szavait.
