A vádirat szerint a Bács-Kiskun vármegyei férfi – a bűnügy vádlottja – 2021 januárja és 2022 októbere között befogott két a szabadban élő vörös vércsét, továbbá egy ismeretlen személytől két szalagos álölyvet, míg a megvádolt társától egy veszélyesnek minősülő afrikai uhut vásárolt meg. A vádlott a madarak befogásához, megvásárlásához és tartásához nem rendelkezett a természetvédelmi hatóság engedélyével.
2021 augusztusa és 2022 októbere között a férfi az engedéllyel tartott madarával, egy szirti sassal négy házi macskát fogatott el, amelyek a madár által okozta sérülések miatt elpusztultak. A macskák haláltusájáról a vádlott videófelvételeket készített.
A fenti időszakban a férfi tiltott módon vadászott úgy, hogy autóval közlekedett, melynek során Budapest X. kerületében az engedély nélkül tartott szalagos álölyvet a mozgó gépkocsiból vadászat céljából elengedte, azonban sikerrel nem járt.
A Gödöllői Járási Ügyészség a két férfit természetkárosítás bűntettével és veszélyes állat tartásával kapcsolatos kötelezettség megszegésének vétségével, továbbá a macskákat elpusztító férfit még állatkínzás bűntettével és orvvadászat bűntettének kísérletével vádolja.
A vádlottak bűnösségéről a Gödöllői Járásbíróság fog dönteni.
