Kőrös Gábor / 24.hu
A kitörés-emléktúra a magyar és német csapatok 1945-ös kitörési kísérletére emlékezik, mely során egy SS-tábornok a maradék csapataival próbált áttörni az ostromgyűrűn a második világháború végjátékában Budapesten. A rendőrség korábban jelezte: megemelik a rendőri létszámot Budapesten, és február 11-étől február 15-én 20 óráig fokozott ellenőrzést rendeltek el a főváros teljes területére. Az intézkedésre azért volt szükség, mert 2023-ban összesen öt támadás történt Budapesten az esemény kapcsán, amelynek során kilencen sérültek meg. Akkor szélsőjobboldali és neonáci csoportok, valamint antifasiszta aktivisták feszültek egymásnak. Az idei menet atrocitások nélkül indult.
Ajánlott videó
- 18:08 Leó pápa: Nincs szükség olyan mesterséges intelligenciára, amely leértékeli az emberiséget
- 18:04 A vb-döntő után balhézó argentin játékosokat alaposan megbüntette a FIFA
- 17:44 Baleset történt az M7-esen, több mint 6 kilométeres dugó alakult ki
- 17:20 A világelső sérülés miatt nem indul a US Openen
- 17:15 Akkora a szárazság, hogy illegálisan csempésznek szénát Svájc és Franciaország között
- 16:49 Rendőrök mentettek ki egy férfit lángoló kazincbarcikai lakásából
- 16:41 Jászberényi Sándor: Vége az amerikai modellnek a Közel-Keleten
- 16:31 Megvan, mikor játszik a Fradi az ETO és az Újpest ellen
- 16:30 Palesztinpárti tüntetést tartottak Budapesten
- 16:27 Karddal támadt emberekre egy férfi egy svédországi iskolában, többen megsebesültek
- 15:57 Szoboszlai Dominik csapatkapitány-helyettes lett Liverpoolban
- 15:55 Lezuhant Alaszkában egy repülőgép, amit az amerikai haderő bérelt
- 15:52 Szívhangrendelet, esemény utáni tabletta, gyógyszeres abortusz: Hegedűs Zsolt az egyházakkal is egyeztet
- 15:34 Meghan Markle visszatérhet a színészethez
- 15:59 Aki ilyen pudingot vásárolt, semmiképp ne egye meg, baktériumot találtak benne
- 15:11 Négyszer mondott nemet Samantha Jones szerepére, végül a világ egyik legismertebb sorozatkaraktere lett – 70 éves Kim Cattrall
- 13:00 III. Károly király üzent Baka Andrásnak: Feleségemmel együtt a legjobbakat kívánjuk Önnek
- 11:28 „Ha valakinek a nyakán póráz van, akkor kiszolgáltatott” – hogyan hitette el egy orosz oligarcha a világgal, hogy Putyin ellen fordult?
- 06:21 Miller Zoltán pályázik a Madách Színház igazgatói posztjára
- 07:07 Heves zivatarok, viharos szél és jégeső szakíthatja meg a pénteki hőséget
- 13:17 Mit tehetnek a pórul járt vendégek, ha egy szállodacsőd miatt elúsztak a befizetett előlegeik?
- 15:52 Szívhangrendelet, esemény utáni tabletta, gyógyszeres abortusz: Hegedűs Zsolt az egyházakkal is egyeztet
- 12:31 „Kamudokumentumért 13 millió közpénz” – Győr polgármestere feljelentést tesz a volt fideszes Hajtó Péterrel kötött gyanús szerződés miatt
- 10:55 117 éves lett a világ legöregebb embere: várja, mit hoz a jövő
- 07:00 Az árak már a csúcson vannak – nem a megszokott mértékben nőtt az albérletek iránti érdeklődés
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!




