Belföld

Visszavonta a pilismaróti kavicsbánya engedélyét a kormányhivatal

A Komárom-Esztergom Megyei Kormányhivatal határozata szerint visszavonták a Pilismarótra tervezett kavicsbánya engedélyét – írja a hvg.hu. A bánya körül kialakult botrány miatt már a település teljes képviselő-testülete lemondott. A kormányhivatal határozata szerint „a bánya körüli munkálatok során az erdők jelentős méretű igénybevételére kerül sor, tehát a bánya csak megfelelő térmértékű önerős erdőtelepítés esetén engedélyezhető”.

Népszavazással akarják megakadályozni a bányanyitást Pilismaróton
A polgármester már lemondott, de a lakók nem láttak még erről hivatalos dokumentumot.

kiemelt kép: MTVA/Bizományosi: Nagy Zoltán

Itt állíthatod be, hogy a Google kereső elöl hozza a 24.hu-s találatokat

Ajánlott videó

Olvasói sztorik