Belföld

Romákat zaklatott a Betyársereg, öt tagot pénzbüntetésre ítéltek

Zaklatás miatt több száz ezer forintos pénzbüntetésre ítélte szerdán a Betyársereg öt tagját az Egri Járásbíróság, miközben a közösség tagja elleni erőszak és a csoportosan elkövetett magánlaksértés bűntette alól bizonyítottság hiányában felmentette őket – írja az MTI.

Az elsőfokú, nem jogerős határozat

  • az elsőrendű vádlottat zaklatás vétsége miatt 525 ezer
  • a harmadrendűt 600 ezer
  • míg a negyed- és ötödrendű vádlottat 375-375 ezer forint pénzbüntetésre ítélte
  • a  másodrendű vádlottat a zaklatás mellett közúti veszélyeztetés miatt is elmarasztalta és 800 ezer forint pénzbüntetéssel sújtotta a bíróság
  • a hatodrendű vádlottat, aki szintén a Betyársereg tagja, felmentették.

A vádlottak 2015 januárjában láttak egy internetes oldalon megjelent írást, amely szerint egy család tagjai lopják a fát és rabszolgaként tartják munkásaikat. A cikkben konkrétan meg nem nevezett embereket a környéken lakók egyértelműen az egyik roma családdal azonosították.Az elsőrendű vádlott néhány hét múlva kibérelte Szúcson az érintett család otthonához közeli házat, ahol többször megjelentek a társai is. A rendszerint a Betyársereg jelképeit ábrázoló ruházatot viselő férfiak 2015 februárjától 2015 júniusáig a településen tartózkodtak, járműveikből a sértetteket és házukat többször beleegyezésük nélkül fotózták, videózták, valamint szidalmazták, fenyegették, és arra is felszólították őket, hogy költözzenek el.

A vádlottak cselekményei a családban olyan mértékű félelmet keltettek, hogy 2016 februárjában végül gyermekeikkel együtt elköltöztek a településről. Az ítélet egyik vádlott esetében sem emelkedett jogerőre, az ellen az ügyész, valamint a vádlottak és a védők is fellebbezést nyújtottak be.

Kiemelt kép: Horthy Miklós egykori kormányzó mellszobra felavatásának résztvevői a magántulajdonban levő Zichy-Széchenyi-kastély parkjában Kálozon 2017. május 20-án. MTI Fotó: Bodnár Boglárka

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik