Belföld

Baja ellenzéki vezetője fideszes képviselőt kért fel alpolgármesternek

Nyirati Klára Baja polgármestere felkérte társadalmi megbízatású alpolgármesternek a város kormánypárti képviselőjét, Zöld László Csabánét. (A társadalmi megbízatás azt jelenti, hogy nem főállású lett volna a képviselő.) A Baján ellenzékbe szorult Fidesz azonban elutasította a feléjük nyújtott békejobbot – derül ki a polgármester közleményéből.

Nyirati azt írja:

Azért kértem fel Zöldnét, mert szakítani akartam azzal a háborús gondolkodással, ami városunk életét jellemezte az elmúlt 13 évben. Fontosnak tartottam e gesztussal jelezni, hogy a politikai ellenfél az nem ellenség, a Fidesz szavazói pedig ugyanúgy részei városunknak, mint akik az összefogás jelöltjeire voksoltak. Városunkban nincsenek hazaárulók, mindenki a saját legjobb meggyőződése alapján szavazott úgy, ahogy. Sajnálom a Fidesz döntését, de tudomásul veszem.

kiemelt kép: Nyirati Klára Facebook oldala

Ajánlott videó mutasd mind

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a 24.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.