Belföld

Szentendrén is olyanokat kérdez egy közvélemény-kutató, hogy szavazna-e az ellenzéki jelöltre, ha tudná, hogy Soros támogatja

Az utóbbi időben egyre több városban kezdtek el közvélemény-kutatók felhívni embereket, hogy a kutatás részeként olyan kérdéseket is feltegyenek nekik, mint

Támogatná-e az ellenzéki jelöltet, ha tudná, hogy a bukott baloldal jelöltje,

vagy

Támogatná-e az ellenzéki jelöltet, ha tudná, hogy Soros György támogatja.

Voltak ilyen hívások Pécsen, de a szombathelyi jelöltet is megpróbálták lejáratni azzal, hogy Ungár „Rózsadomb” Péter támogatja.

Most a Társaság az Élhető Szentendréért Egyesület rakott ki egy 12 perces hangfelvételt, amelyben szintén ilyen kérdések hangzanak el Fülöp Zsolt polgármester-jelölttel kapcsolatban. Az Egyesület azt írta,

Szeretett városunkban lejárató kampányba kezdett a Verseghi-Nagy Miklós által vezetett Fidesz. Egy támogatónk elküldte nekünk a közvélemény-kutatásnak álcázott és manipulatív kérdéseket tartalmazó telefonbeszélgetést. A megtévesztő módszer lényege, hogy az átlagos politikai kérdéseket később felváltják a tényként megjelenített “kérdések”. Tulajdonképpen hamis állításokat csomagolnak be kérdésnek. A hallgatótól azt kérdezik meg a sokadik percben, hogy szavazna-e Fülöp Zsoltra (egyesületünk polgármesterjelöltjére), ha tudná, hogy a bukott baloldali pártok jelöltje, ha tudná, hogy Soros György áll mögött, ha tudná, hogy Gyurcsány támogatja.

A felvétel itt hallgatható meg:

Ajánlott videó mutasd mind

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a 24.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

A cikkhez ide kattintva szólhatsz hozzá.
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.