Belföld
Nyíregyháza, 2017. november 21.
A tûzoltók segítségével mentõk viszik kórházba Nyíregyházán a Sóstói úton fekvõ közintézmény uszodájából a klórgázmérgezést szenvedettek egyikét 2017. november 21-én. A Nyíregyházi Egyetem területén lévõ uszoda egyik helyiségében hypót és kénsavat öntöttek össze, ekkor szabadult fel a mérgezõ gáz. A mentõk két embert közepesen súlyos, hetet pedig enyhe fokú mérgezéssel vittek a nyíregyházi kórház sürgõsségi betegellátó központjába.
MTI Fotó: Taipusz Attila

Eljárás indul a nyíregyházi klórgázmérgezés ügyében

D. Kovács Ildikó
D. Kovács Ildikó

újságíró. 2017. 11. 21. 21:09

A Nyíregyházi Egyetemen történt klórgázmérgezés ügyében foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés gyanúja miatt indított büntetőeljárást a rendőrség – közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője kedd este az MTI-vel. Fehérvári Marietta elmondta, hogy vizsgálják a körülményeket, az eljárásnak jelenleg nincsen gyanúsítottja.

A mérgező klórgáz vegyszerátfejtés közben szabadult fel a Nyíregyházi Egyetem uszodájában kedd délelőtt. Az intézmény uszodáját kiszolgáló vegyszertárolóban végzett vegyi folyamat során észlelte a beszállító cég alkalmazottja, hogy tévedésből két, egymással reakcióba lépő, az uszoda vízkezeléséhez használt vegyszert – a katasztrófavédelem korábbi közlése szerint hypót és kénsavat – öntött össze, ami következtében klórgáz képződött. Az egyetem munkatársai a tűzoltók kiérkezése előtt elkezdték az uszodában tartózkodók kimenekítését, akik közül többen köhögtek, erős, szúrós szagot éreztek és fulladásra panaszkodtak.

Az Országos Mentőszolgálat regionális orvos-igazgatója az MTI kérdésére korábban azt mondta, kilencen szenvedtek klórgázmérgezést.

A Kelet-Magyarország napilap internetes oldalával a nyíregyházi kórház azt közölte, hogy hárman közepesen súlyos, hatan enyhébb klórgáz-mérgeztést szenvedtek, a súlyosabb mérgezettek az állapotuktól függően mehetnek majd haza.

A klórgáz az orr, száj, kötőhártya és légutak a nyálkahártyáit erősen izgató gáz. Az irritáló hatás oka, hogy a nyálkahártyák nedves felszínén maró hatású sósavat képez, ezért a tüdőbe kerülve tüdőödémát okozhat, ennek kialakulásának esélyét csökkentheti a kezelés során kapott szteroid – olvasható a szon.hu oldalon.

Kiemelt kép: MTI/Taipusz Attila

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Kommentek

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.