Belföld

Ők kerültek be az Országgyűlésbe

Pálfi Rita
Pálfi Rita

2014. 04. 07. 10:01

A leadott szavazatok 98,86 százalékának összesítése után a következő képviselők kerültek a parlamentbe a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint.

parlamenti patkó (parlament, országgyűlés)

FIDESZ-KDNP (133 mandátum)

Ágh Péter (Vas megye 2. vk.)
Dr. Aradszki András (Pest megye 1. vk.)
B Nagy László (Csongrád megye 2. vk.)
Balla György (országos lista)
Balla Mihály Tibor (Nógrád megye 2. vk.)
Balog Zoltán (országos lista)
Bánki Erik (országos lista)
Bányai Gábor Elemér (Bács-Kiskun megye 5. vk.)
Bartos Mónika Éva (országos lista)
Becsó Zsolt (Nógrád megye 1. vk.)
Bencsik János (Komárom-Esztergom megye 1. vk.)
Dr. Bene Ildikó (Jász-Nagykun-Szolnok megye 1. vk.)
Bíró Márk (országos lista)
Bodó Sándor (Hajdú-Bihar megye 5. vk.)
Boldog István (Jász-Nagykun-Szolnok megye 4. vk.)
Bóna Zoltán (Pest megye 8. vk.)
Dr. Budai Gyula (országos lista)
Czerván György (Pest megye 9. vk.)
Dr. Czomba Sándor (országos lista)
Czunyiné Dr. Bertalan Judit (Komárom-Esztergom megye 3. vk.)
Csenger-Zalán Zsolt (Pest megye 2. vk.)
Cseresnyés Péter (Zala megye 3. vk.)
Csizi Péter (Baranya megye 1. vk.)
Csöbör Katalin (Borsod-Abaúj-Zemplén megye 1. vk.)
Dankó Béla (Békés megye 2. vk.)
Demeter Zoltán (Borsod-Abaúj-Zemplén megye 4. vk.)
Dunai Mónika (Budapest 14. vk.)
Farkas Flórián (országos lista)
Farkas Sándor (Csongrád megye 3. vk.)
Dr. Fazekas Sándor (Jász-Nagykun-Szolnok megye 3. vk.)
Firtl Mátyás Sándor (Győr-Moson-Sopron megye 4. vk.)
Dr. Fónagy János Vilmos (Budapest 3. vk.)
Font Sándor (Bács-Kiskun megye 3. vk.)
Földi László (Pest megye 12. vk.)
Dr. Galambos Dénes (Fejér megye 4. vk.)
Gelencsér Attila (Somogy megye 1. vk.)
Dr. Gulyás Gergely Győző (országos lista)
Gyopáros Alpár Ádám (Győr-Moson-Sopron megye 3. vk.)
Győrffy Balázs (országos lista)
Hadházy Sándor (Pest megye 3. vk.)
Halász János (országos lista)
Dr. Hargitai János György (Baranya megye 3. vk.)
Harrach Péter Pál (Pest megye 4. vk.)
Dr. Hende Csaba Károly (Vas megye 1. vk.)
Hirt Ferenc (Tolna megye 3. vk.)
Dr. Hoffmann Rózsa Margit (országos lista)
Dr. Hoppál Péter Tamás (Baranya megye 2. vk.)
Horváth István (Tolna megye 1. vk.)
Horváth László Dezső (Heves megye 2. vk.)
Dr. Hörcsik Richárd (Borsod-Abaúj-Zemplén megye 5. vk.)
Jakab István (országos lista)
Kara Ákos (Győr-Moson-Sopron megye 2. vk.)
Dr. Kerényi János (országos lista)
Dr. Kontrát Károly (Veszprém megye 2. vk.)
Kósa Lajos (Hajdú-Bihar megye 1. vk.)
Dr. Kovács József Dezső (Békés megye 3. vk.)
Kovács Sándor (Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 5. vk.)
Dr. Kovács Zoltán (Veszprém megye 4. vk.)
Kövér László (országos lista)
Kubatov Gábor (országos lista)
Kucsák László (Budapest 15. vk.) 98,68 százalékos feldolgozottságnál 20.104 szavazattal áll az élen, Kunhalmi Ágnes az MSZP-EGYÜTT-DK-PM-MLP jelöltje 21  szavazattal van lemaradva tőle
L. Simon László (országos lista)
László Tamás (Budapest 12. vk.)
Lasztovicza Jenő (Veszprém megye 3. vk.)
Dr. Latorcai János Miklós (országos lista)
Dr. Lázár János (Csongrád megye 4. vk.)
Lezsák Sándor István (Bács-Kiskun megye 4. vk.)
Manninger Jenő Vilmos (Zala megye 2. vk.)
Mátrai Márta (országos lista)
Dr. Mengyi Roland (Borsod-Abaúj-Zemplén megye 6. vk.)
Dr. Molnár Ágnes (országos lista)
Móring József Attila (Somogy megye 3. vk.)
Dr. Nagy István (Győr-Moson-Sopron megye 5. vk.)
Dr. Navracsics Tibor (Veszprém megye 1. vk.)
Németh Szilárd István (országos lista)
Németh Zsolt Attila (országos lista)
Dr. Nyitrai Zsolt Péter (Heves megye 1. vk.)
Orbán Viktor (országos lista)
Pánczél Károly (Pest megye 11. vk.)
Dr. Papcsák Ferenc (országos lista)
Dr. Pesti Imre (országos lista)
Petneházy Szabolcs Attila (Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 1. vk.)
Pócs János (Jász-Nagykun-Szolnok megye 2. vk.)
Pogácsás Tibor János (Pest megye 10. vk.)
Dr. Pósán László (Hajdú-Bihar megye 2. vk.)
Potápi Árpád János (Tolna megye 2. vk.)
Rácz Róbert (országos lista)
Dr. Répássy Róbert (országos lista)
Dr. Rétvári Bence Máté (országos lista)
Riz Gábor (Borsod-Abaúj-Zemplén megye 3. vk.)
Rogán Antal (Budapest 1. vk.)
Dr. Rubovszky György (országos lista)
Dr. Salacz László (Bács-Kiskun megye 1. vk.)
Dr. Selmeczi Gabriella (országos lista)
Semjén Zsolt (országos lista)
Dr. Seszták Miklós István (Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 3. vk.)
Dr. Simicskó István (Budapest 2. vk.)
Dr. Simon Miklós (Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 6. vk.)
Simon Róbert Balázs (Győr-Moson-Sopron megye 1. vk.)
Simonka György (Békés megye 4. vk.)
Soltész Miklós (országos lista)
Szabó Zsolt (Heves megye 3. vk.)
Szabolcs Attila (Budapest 18. vk.)
Szászfalvi László (Somogy megye 2. vk.)
Szatmáry Kristóf (Budapest 13. vk.)
Szijjártó Péter (országos lista)
Dr. Szűcs Lajos (Pest megye 7. vk.)
Tállai András László (Borsod-Abaúj-Zemplén megye 7. vk.)
Dr. Tapolczai Gergely József (országos lista)
Tasó László (Hajdú-Bihar megye 3. vk.)
Tessely Zoltán Károly (Fejér megye 3. vk.)
Dr. Tiba István Csaba (Hajdú-Bihar megye 6. vk.)
Tiffán Zsolt (Baranya megye 4. vk.)
Dr. Tilki Attila (Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 4. vk.)
Törő Gábor (Fejér megye 2. vk.)
Dr. Turi-Kovács Béla (országos lista)
Dr. Tuzson Bence Balázs (Pest megye 5. vk.)
V.Németh Zsolt (Vas megye 3. vk.)
Vantara Gyula (Békés megye 1. vk.)
Varga Gábor (Fejér megye 5. vk.)
Varga József (országos lista)
Varga Mihály (Budapest 4. vk.)
Vargha Tamás János (Fejér megye 1. vk.)
Dr. Vas Imre (Budapest 6. vk.)
Vécsey László József (Pest megye 6. vk.)
Dr. Vejkey Imre (országos lista)
Vigh László (Zala megye 1. vk.)
Dr. Vinnai Győző (Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 2. vk.)
Dr. Vitányi István József (Hajdú-Bihar megye 4. vk.)
Dr. Völner Pál (Komárom-Esztergom megye 2. vk.)
Witzmann Mihály (Somogy megye 4. vk.)
Dr. Zombor Gábor Zoltán (Bács-Kiskun megye 2. vk.)
Zsigó Róbert Vilmos (Bács-Kiskun megye 6. vk.)

MSZP-EGYÜTT-DK-PM-MLP (38 mandátum):

Bajnai Gordon (országos lista)
Bangóné Borbély Ildikó (országos lista)
Dr. Bárándy Gergely Péter (országos lista)
Dr. Botka László István (országos lista)
Burány Sándor (Budapest 9. vk.)
Demeter Márta (országos lista)
Dr. Fodor Gábor (országos lista)
Gúr Nándor László (országos lista)
Gyurcsány Ferenc (országos lista)
Harangozó Gábor István (országos lista)
Dr. Harangozó Tamás Attila (országos lista)
Heringes Anita (országos lista)
Dr. Hiller István (Budapest 16. vk.)
Hiszékeny Dezső (Budapest 7. vk.)
Dr. Józsa István (országos lista)
Kiss László (Budapest 10. vk.)
Kiss Péter (Budapest 11. vk.)
Kónya Péter (országos lista)
Korózs Lajos (országos lista)
Kunhalmi Ágnes (országos lista)
Dr. Legény Zsolt (országos lista)
Lukács Zoltán Géza (országos lista)
Mesterházy Attila (országos lista)
Dr. Molnár Csaba István (országos lista)
Dr. Molnár Zsolt Krisztián (országos lista)
Dr. Oláh Lajos (Budapest 5. vk.)
Szabó Sándor (Csongrád megye 1. vk.)
Dr. Szabó Szabolcs (Budapest 17. vk.)
Szabó Timea (országos lista)
Dr. Szakács László (országos lista)
Teleki László (országos lista)
Tóbiás József (országos lista)
Dr. Tóth Bertalan (országos lista)
Tóth Csaba János (Budapest 8. vk.)
Tukacs István (országos lista)
Dr. Vadai Ágnes (országos lista)
Dr. Varga László (Borsod-Abaúj-Zemplén megye 2. vk.) 98,92 százalékos feldolgozottságnál 14.372 szavazattal áll az élen, Sebestyén László,  a FIDESZ-KDNP 360 szavazattal van elmaradva tőle
Velez Árpád (országos lista)

JOBBIK (23 mandátum):

Ander Balázs (országos lista)
Dr. Apáti István (országos lista)
Balczó Zoltán György (országos lista)
Bana Tibor (országos lista)
Dúró Dóra (országos lista)
Egyed Zsolt (országos lista)
Farkas Gergely (országos lista)
Gyöngyösi Márton Balázs (országos lista)
Dr. Gyüre Csaba (országos lista)
Hegedűs Lóránt Gézáné (országos lista)
Kepli Lajos (országos lista)
Kulcsár Gergely (országos lista)
Magyar Zoltán (országos lista)
Mirkóczki Ádám (országos lista)
Novák Előd Attila (országos lista)
Sneider Tamás (országos lista)
Dr. Staudt Gábor (országos lista)
Szávay István (országos lista)
Szilágyi György (országos lista)
Vágó Sebestyén (országos lista)
Volner János (országos lista)
Vona Gábor (országos lista)
Zsiga-Kárpát Dániel Gábor (országos lista)

LMP (5 mandátum):

Ikotity István (országos lista)
Sallai Róbert Benedek (országos lista)
Schiffer András (országos lista)
Dr. Schmuck Erzsébet (országos lista)
Dr. Szél Bernadett (országos lista)

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Kommentek

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.