Mosonmagyaróvárról érkezhet Görbiczék utánpótlása

A kézilabda meghonosítását és az utánpótlás rendszer kiépítését tűzte ki célul Mosonmagyaróvár város önkormányzata és a Győri Audi ETO KC abban az együttműködési megállapodásban, amit a felek szeptember 4-én írtak alá a kisalföldi városban.

Dr. Nagy István, Mosonmagyaróvár polgármestere szerint az önkormányzat már 2010-óta szeretné fejleszteni a város sportéletét. A most aláírt megállapodás motorja a hamarosan felépülő városi sportcsarnok lesz. „Sporttörténelmi eseményről van szó városunk életében! A legfontosabb, hogy az Audi ETO biztosítja számunkra a szükséges tudást és tapasztalatot, amivel biztosított lesz a most kiépülő utánpótlásrendszer működtetése, ráadásul a klub a versenyrendszerét is kiterjeszti Mosonmagyaróvárra. Ezek alapján nyugodt vagyok, hogy az óvári fiatalok jó kezekbe kerülnek, ha a kézilabdát választják.” – mondta a városvezető.

„Örülünk, hogy hozzájárulhatunk Mosonmagyaróvár sportéletének fejlesztéséhez. A megállapodás a működő győri utánpótlásrendszer óvári meghonosítását tűzte ki célul. Szeptember 5-én már indul is a toborzás az 1., 2. és a 3. korcsoportú fiatalok számára. A központ a Móra Ferenc Általános Iskola lesz, klubunk részéről Kiss Lajos klubmenedzser és Vura József edző felel a projektért. A helyi iskolákkal felvettük a kapcsolatot, a szakmai feladatokat elosztottuk.” – nyilatkozta Kelecsényi Ernő, a Győri Audi ETO KC elnöke.

göbicz (görbicz)

A sajtótájékoztatón részt vett a Győri Audi ETO KC csapatkapitánya, Görbicz Anita is. „Örülök a megállapodásnak, hiszen nemcsak a győri, hanem a magyar kézilabda érdeke is, hogy újabb fiatalokkal bővüljön a sportág utánpótlása. Mi, a felnőtt csapat nagyon büszkék vagyunk az utánpótlásunk minden sikerére, és bízunk benne, hogy a klubban és a válogatottban is hosszú távon a világ élvonalában tud maradni a magyar női kézilabda.” – fogalmazott a világ legjobbjának is megválasztott sportolónő.

A sajtótájékoztató végén a felek ünnepélyes keretek között aláírták az együttműködési megállapodást, majd Görbicz Anita egy Audi ETO mezzel ajándékozta meg Dr. Nagy István polgármestert.

Ajánlott videó mutasd mind

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a 24.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.