Belföld

Fénypompa és zenélő szökőkút az új Fő utcán

Indulhat a visszaszámlálás, rövid időn belül minden kocka, inda, virág a helyére kerül az új Fő utcán.

A Fő utcán már két új két szökőkútnak örülhetünk, az egyik a Magyar Király előtt “zenél”, a másik a Varkocs-szobor előtt található, amit burkolatba integrált vízjátékkal bolondítottak meg. Már megérkeztek a vadonatúj utcabútorok is, amiket ugyan még fólia véd, de már így is sokan kipróbálták. A burkolatban végigfutó ledes inda lerakása is abszolút a végéhez közeledik. Augusztus 15-én, ünnepélyes körülmények között avatják fel városunk megszépült ékszerdobozát- adta hírül a fehervarbelvaros.hu.

Pénteken leleplezték az új köztéri szobrot, ami a Rózsaligetben kapott helyet, és városunk legendás polgármesterének Csitáry G. Emilnek állít emléket. Ezzel együtt megújult a Zichy-liget is, amit szeretnének később összekötni a megszépült Fő utcával. 16 millió forintból építettek sétányt, pótolták a növényzetet, valamint a teljes ligetet újrafüvesítették.

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a 24.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.