Belföld

Útlezárás! Az HBO filmjét forgatják Győrben

A Kossuth híd is a film díszlete lesz, így azt a jövő hét végén teljesen lezárják, változik a forgalmi rend és az autóbuszok menetrendje is. A díszletek egy része már most is látható Révfaluban.

Az 1960-as évek végén játszódó “The Missionary” című sorozat forgatókönyvét Charles Randolph írta, amely cselekményének középpontjában egy fiatal amerikai misszionárius áll, aki kapcsolatba kerül a CIA-val.

A bevezető rész fontos dramaturgiai jelenetéhez a megfelelő helyszínt a filmkészítők hosszas keresés után Győrben találták meg, éppen a Kossuth hídnál, a Kálóczy tér felé eső oldalon. Ahogy az a helyszínen is látszik, javában zajlanak az előkészületek, épülnek a díszletek. Emiatt a táblákat és felfestéseket kitakarják, vagy leszerelik, de a forgatás után az eredeti állapotot állítják majd vissza. A nagyobb hanghatásokkal járó jeleneteket a kora esti órákban, az önkormányzat kérésére legkésőbb 11-ig veszik fel. A jeleneteket 2013. április 27-30. rögzítik, így ezeken a napokon a területen forgalmi változásokra kell számítani.

filmforgatás (filmforgatás)

Máthé-Tóth Péter a Győr Megyei Jogú Város Útkezelő Szervezetének sajtószóvivője tájékoztatása szerint lezárják a Rónay Jácint utca Damjanich utca és Kossuth híd közötti szakaszát, és nem lesz járható az autósok számára a Kossuth híd sem. A Káptalandombot és az alsó rakpartot a Móricz Zsigmond alsó rakparti útjáról lehet megközelíteni. A Kálóczy tér, a Dózsa György rakpart és az Ady Endre utca lezárásra kerül a Rónay Jácint útnál, így az útszakaszok egyirányúsítása ideiglenesen megszűnik és kétirányúak lesznek. A kétirányúsított szakaszokon megállási tilalmat vezetnek be. A Belváros-Révfalu, Sziget-Révfalu városrészek közötti útvonalként a Széchenyi-hidat és a Jedlik-hidat lehet használni.

A lezárás érinti a City-busz járatait is, ezért április 29-én és 30-án a járatok a Széchenyi-hídon keresztül közlekednek, nem érintve a Vas Gereben úti, a Móricz Zs. rakparti, a Rónay Jácint út és Kálóczy téri megállóhelyeket.

filmforgatás (film)

Városunk nem először fogad filmes stábot, Győr több helyszíne is megihlette már a filmkészítőket. A város számára nem csupán presztízsértékkel bír a mostani együttműködés, hiszen a gyártók nálunk szállásolják el a stábot, ami mintegy 200 vendégéjszakát jelent szállodáinkban. Az építési és egyéb munkálatok során győri cégek segítségét is igénybe veszik és nem mellesleg jó hírét viszik városunknak. A sikeres együttműködés a jövőben akár további produkciókat is Győrbe csábíthat.

Az ideiglenes forgalmi változások okozta esetleges kellemetlenségek miatt a film készítői a lakosság türelmét és megértését kérik.

Ajánlott videó mutasd mind

Puzsér tombol

Nem hiszi el, hogy azért, mert egy győri polgármester kurvázott és kokainozott megbukott egy rakat budapesti polgármester, miközben Borkait

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a 24.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.