Belföld

Útlezárás! Az HBO filmjét forgatják Győrben

A Kossuth híd is a film díszlete lesz, így azt a jövő hét végén teljesen lezárják, változik a forgalmi rend és az autóbuszok menetrendje is. A díszletek egy része már most is látható Révfaluban.

Az 1960-as évek végén játszódó “The Missionary” című sorozat forgatókönyvét Charles Randolph írta, amely cselekményének középpontjában egy fiatal amerikai misszionárius áll, aki kapcsolatba kerül a CIA-val.

A bevezető rész fontos dramaturgiai jelenetéhez a megfelelő helyszínt a filmkészítők hosszas keresés után Győrben találták meg, éppen a Kossuth hídnál, a Kálóczy tér felé eső oldalon. Ahogy az a helyszínen is látszik, javában zajlanak az előkészületek, épülnek a díszletek. Emiatt a táblákat és felfestéseket kitakarják, vagy leszerelik, de a forgatás után az eredeti állapotot állítják majd vissza. A nagyobb hanghatásokkal járó jeleneteket a kora esti órákban, az önkormányzat kérésére legkésőbb 11-ig veszik fel. A jeleneteket 2013. április 27-30. rögzítik, így ezeken a napokon a területen forgalmi változásokra kell számítani.

Máthé-Tóth Péter a Győr Megyei Jogú Város Útkezelő Szervezetének sajtószóvivője tájékoztatása szerint lezárják a Rónay Jácint utca Damjanich utca és Kossuth híd közötti szakaszát, és nem lesz járható az autósok számára a Kossuth híd sem. A Káptalandombot és az alsó rakpartot a Móricz Zsigmond alsó rakparti útjáról lehet megközelíteni. A Kálóczy tér, a Dózsa György rakpart és az Ady Endre utca lezárásra kerül a Rónay Jácint útnál, így az útszakaszok egyirányúsítása ideiglenesen megszűnik és kétirányúak lesznek. A kétirányúsított szakaszokon megállási tilalmat vezetnek be. A Belváros-Révfalu, Sziget-Révfalu városrészek közötti útvonalként a Széchenyi-hidat és a Jedlik-hidat lehet használni.

A lezárás érinti a City-busz járatait is, ezért április 29-én és 30-án a járatok a Széchenyi-hídon keresztül közlekednek, nem érintve a Vas Gereben úti, a Móricz Zs. rakparti, a Rónay Jácint út és Kálóczy téri megállóhelyeket.

Városunk nem először fogad filmes stábot, Győr több helyszíne is megihlette már a filmkészítőket. A város számára nem csupán presztízsértékkel bír a mostani együttműködés, hiszen a gyártók nálunk szállásolják el a stábot, ami mintegy 200 vendégéjszakát jelent szállodáinkban. Az építési és egyéb munkálatok során győri cégek segítségét is igénybe veszik és nem mellesleg jó hírét viszik városunknak. A sikeres együttműködés a jövőben akár további produkciókat is Győrbe csábíthat.

Az ideiglenes forgalmi változások okozta esetleges kellemetlenségek miatt a film készítői a lakosság türelmét és megértését kérik.

Vedd kézbe a 24.hu legemlékezetesebb tartalmait!
Izgalmas arcok, kihagyhatatlan történetek
Keresd az újságárusoknál, vagy rendeld meg az mc.hu/riporter oldalon!
Megrendelem

Ajánlott videó

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a 24.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.