Belföld

Az Omega ad koncertet a győri Városháza előtt

Győrben a 2007-es fellépésük után ismét nyárnyitó koncertet ad az Omega.

A győri nyárnyitó koncertre mindig egy minőségi hazai előadót kérnek fel, és hazánk rock-történetének egyik legjelentősebb együttese messzemenően megfelel ennek a kívánalomnak, ráadásul az Omega a közelmúltban ünnepelte fennállásának ötvenedik évfordulóját, ami újabb ok arra, hogy a 2007-es rendkívül sikeres koncert után ismét városunkban fogadjuk a legendás, külföldön is elismert zenekart.

Fekete Dávid alpolgármester hozzátette, kulturális szempontból a nyár az év legizgalmasabb és legmozgalmasabb része városunkban. A győriek és a hozzánk látogatók olyan programokon vehetnek részt, mint a Táncfesztivál, a Szent László Napok, a Győrkőcfesztivál, a Győri Legendák Napja, a Barokk Esküvő, vagy épp a Bornapok. A gazdag és színvonalas programsorozat méltó elindítója lesz hazánk leghíresebb együttesének koncertje.

Emlékezetes, hogy az Omega 2007-es győri szabadtéri koncertjére a becslések szerint ötvenezer ember gyűlt össze a győri Belvárosban.

Hat év után ismét olyan slágerek csendülnek fel nálunk, mint a Petróleum lámpa, Gyöngyhajú lány, Régi csibészek, Trombitás Frédi, Nyári éjek asszonya, Fekete pillangó, Léna, Ballada a fegyverkovács fiáról, Ezüst eső.

A bejelentésen jelen volt Kóbor János, a zenekar énekese, aki úgy fogalmazott, szívesen jönnek újra Győrbe, hiszen szép emlékeket őriznek a városról, a győri közönségről és a hat évvel ezelőtti fellépésről. Az együttes legalább akkora bulira készül az idén is, mint amilyen a 2007-es volt. A koncertet egyébként június 15-én, szombaton rendezik a Szent István út Városháza előtti szakaszán.

Amennyiben rossz idő miatt a szombati koncert nem lehetséges, június 16-án, vasárnap lép színpadra az Omega.

Ajánlott videó

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a 24.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.