Belföld

A hónap végéig ingyenesen látogatható a soproni Tűztorony

24.hu
24.hu

2013. 01. 09. 12:03

A vendégek a közeli Storno-házba is díjmentesen léphetnek be.

“Városunk egyik büszkesége a megújult Tűztorony, melyre az átadást követően decemberben sokan voltak kíváncsiak. A Tűztorony a soproniaké, ezért a városvezetés úgy döntött, hogy január végéig továbbra is ingyenesen lesz látogatható városunk jelképe”- fogalmazott Kuslics Balázs.

Jelezte azt is: a péntektől ismét ingyenesen látogatható épület mellett a vendégek a közeli Storno-házba is díjmentesen léphetnek be.

A város Magyarországhoz tartozásáról döntő népszavazás évfordulóján, december 16-án Kövér László, az Országgyűlés elnöke avatta fel a város megújult főterét és adta át a felújított Tűztornyot.

A Tűztorony felújítása szerkezet-megerősítést és általános renoválást jelentett. A torony 1893-ban, a városháza építésekor
megingott, az összedőlés fenyegette. A további károk megelőzése érdekében a kapunyílást aláfalazással beszűkítették. A mostani felújításnál ezt az aláfalazást tudták kiváltani korszerű építési technológiák alkalmazásával, így a város jelképének számító
Tűztorony ismét elnyerte száz évvel ezelőtti formáját.

A Tűztorony helyreállítása, a várfalsétány kibővítése és egy információs központ létesítése is része volt annak a több éves
programnak, amelynek pályázati forrását az Új Széchenyi Terv keretében az Európai Unió és a magyar állam biztosította.

vissza a címlapra

Ajánlott videó mutasd mind

Kommentek

BEVERLY HILLS, CA - OCTOBER 09: Contributing editor at Vanity Fair, Monica Lewinsky speaks onstage at Day 1 of the Vanity Fair New Establishment Summit 2018 at The Wallis Annenberg Center for the Performing Arts on October 9, 2018 in Beverly Hills, California.   Matt Winkelmeyer/Getty Images/AFP
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.