Belföld

Megvan, ki hozza rendbe a Népstadion környékét

Pomsár és Társai Építészeti Iroda  (ingyenes, Pomsár és Társai Építészeti Iroda )

A Pomsár és Társai Építészeti Iroda nyerte a pályázatot.

A Nemzeti Sportközpontok által az Istvánmező rehabilitációs programjához – különösen a Budapesti Olimpiai Központ kialakításához – kapcsolódó városépítészeti koncepcióra kiírt tervpályázatot a Pomsár és Társai Építészeti Iroda nyerte. A pályadíj 3,5 millió forint, az eredmény a szerdai Közbeszerzési Értesítőben jelent meg.

A Népstadion környéki terület rekonstrukciós munkái több ütemben, 2012-től 2020-ig valósulnak meg.

Az első ütemben a mai igényeknek megfelelő, korszerű labdarúgó-stadion kialakítása a cél úgy, hogy az atlétikai versenyek megrendezhetősége a területen továbbra is biztosított legyen. Az ötletpályázat célja volt továbbá, hogy tegye lehetővé – megfelelő meghatározottsággal bíró – építészeti tervpályázat kiírását az új, modern labdarúgó-stadion létesítésére.

A második helyezett a Mérték Építészeti Stúdió Kft. lett 2,7 millió, míg a harmadik a SAGRA Építész Kft. 2,3 millió forintos pályadíjjal.

A kiíró a 23 pályázatból „kiemelt megvételben részesített” négy tervet, és megvásárolt további hármat.