Herczig-Bacigál páros győzött Veszprémben

Nagy Zoltán
Nagy Zoltán

2012. 07. 14. 17:53

Most fejeződött be az utolsó 16 km-es szőci gyorsasági, aminek végén a Herczig Norbert – Bacigál Igor versenypáros lett a Veszprém Rallye abszolút győztese

Az egyik esélyesnek tartott Turán Frigyes Ford Fiestájának motorja a 9. gyorson szabályosan felrobbant, így kiesett a versenyből A szombati nap szoros küzdelmet hozott a két favorit között. Az élen egymást váltogatták Herczig Norbert és Kazár Miklós. A kettejük közötti különbség mindig csak másodpercek voltak, és hol az egyik, hol a másik javára. Aztán az utolsó, 10. gyorsaságin valami történt Kazárékkal, mert 57 másodpercet vert rájuk Herczig. Kazárék ezen a gyorson 12. helyen végeztek, így abszolútban még Botka Dávid is 40 másodperccel jobban végzett, ezzel megelőzve a nagy esélyest. Az abszolút első, és ezzel a veszprémi futam bajnoka a Herczig Norbert – Bacigál Igor páros lett. Második a Botka Dávid – Mihalik Péter páros, harmadik pedig a Kazár Miklós – Ferencz Ramón kettős.

Az OB I. újonca, a fehérvári Matók Ádám kiegyensúlyozott, jó versenyzéssel az abszolút 18. helyet érte el, és kategóriájában ismét első lett. Az ugyancsak fehérvári Tobak Zoltán a 15. helyen zárt. Meglepő, hogy az utolsó gyorsaságin a fiatal Matók Ádám megverte Tobak Zoltánt. Ez főleg meglepő, mert a Matók feladata már a biztonsági autózás volt, hiszen kategóriáját a 7. gyorson elszenvedett defektje ellenére is magasan nyerte, ráadásul Tobak autója, a Mitsubishi Lancer Evo VI lényegesen erősebb, mint Matók Honda Civic Type R-je.

A fiatal fehérvári versenyző, annak ellenére, hogy gyér a magyar ralimezőny, stabilnak, megbízhatónak és első osztályra érettnek mutatkozott be. Kategóriáját úgy nyerte meg Matók Ádám a tapasztalt Szabó Krisztiánnal a jobbján, hogy majdnem tíz perccel bűntette célbaérő kategóriatársait.

LAS VEGAS, NEVADA - OCTOBER 10:  LeBron James #23 and Lance Stephenson #6 of the Los Angeles Lakers celebrate after James made a shot against the Golden State Warriors and was fouled during their preseason game at T-Mobile Arena on October 10, 2018 in Las Vegas, Nevada. The Lakers defeated the Warriors 123-113. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement.  (Photo by Ethan Miller/Getty Images)