Belföld

10 ponttal javítanák a nyelvtanulást

Tíz pontban gyűjtötte össze a Nyelviskolák Szakmai Egyesülete (NYESZE) azokat a szempontokat, amelyekre érdemes figyelni, ha egy munkáltató nyelvi képzést szervez.

A szakképzési hozzájárulásról szóló új, 2012. január 1-jével hatályba lépett törvény megvonta a munkáltatóktól azt a költségcsökkentési lehetőséget, hogy a kötelezően fizetendő szakképzési hozzájárulás egy részét munkavállalóik (nyelvi) képzésére fordítsák.

Az egyesület kiemelte: nem elég, ha a szervezők keresnek egy nyelvtanárt, aki számlát tud adni az oktatásról, a vállalati nyelvoktatásnak továbbra is meg kell felelnie a hatályos jogszabályoknak. Azt javasolják, hogy a munkáltatók válasszanak regisztrált és akkreditált nyelviskolát, ellenőrizzék a referenciákat, és ne csak az ár legyen a döntő szempont. Fontosnak tartják, hogy minősített legyen az adott nyelviskola, s az érintettek pontosan határozzák meg a nyelvi célokat és igényeket. Indítványozzák, hogy a szervezők ne feledkezzenek meg a lehetséges pályázati finanszírozási lehetőségek feltérképezéséről, és olyan nyelviskolát válasszanak, amely az adminisztráció terheinek nagy részét leveszi a vállukról.

A magyar nyelvoktatásról további részleteket itt olvashat!

Ajánlott videó

Olvasói sztorik