Belföld

Nőnapi törődés

Női Egészség Napokatszerveznek pénteken és szombaton Székesfehérváron.

A rendezők közös sajtótájékoztatón számoltak be a programokról és az ingyenes szűrővizsgálatokról. A fővédnökséget Cser-Palkovics András polgármester vállalta.

Több sikeres Nőgyógyászati szűrőnap után ismét a fehérvári hölgyeknek szerveznek programot pénteken és szombaton Székesfehérváron. Éppen egy éve indult el az Egészségfejlesztési terv megvalósítása Székesfehérváron, aminek célja a megelőzés és az egészségvédelem. Ebben sok értékes partnerre találtunk, amit ezúton is köszönök – mondta el Östör Annamária egészségügyi és sporttanácsnok. Ennek az összefogásnak az eredménye a kétnapos programsorozat is városunkban.

Pénteken a Fehérvári Civil Központban és az épület előtti téren várják az érdeklődőket. 9 órától számos ingyenes szűrővizsgálatot végeztethetnek el a hölgyek, amelyek eredményeit egy ötletes egészségfüzetbe vezethetik be. Ebben számos egyéb jótanácsot kapnak és több szakrendelés elérhetőségét is megtalálják. 14 órától egy csontritkulásról szóló gyermekszíndarab, 15 órától pedig a nők egészségével és lelki életével foglalkozó előadások zajlanak.

A Danone Kft. jóvoltából városunkba érkezik a Vitál Kiállítás. Az interaktív, gyermekek és felnőttek számára is érdekes anyag egész nap megtekinthető a Fehérvári Civil Központ előtt, egy sátorban. A csontokról, az emésztésről és az immunrendszerről is érdekes számítógépes játékok keretében tudhatnak meg többet a résztvevők.

Kiemelt figyelem övezi majd a csontritkulás témáját, ezért a Fejér Megyei Osteoporosis Klub is részt vesz a szervezésben. Mint Schindler Endréné titkár elmondta, nagyon sokan küzdenek a csontritkulás okozta panaszokkal, amiknek leküzdésében segíthet az a gyógytorna is, amit munkanapokon a Széchenyi úti termében az Egyesület szervez.

Mozogni hívják a hölgyeket a Fehérvári Futópéntek szervezői is. Pénteken 16 órától Lajkó Csaba ultrafutó és társai kis műsorral és sok jótanáccsal készülnek a mozogni vágyó résztvevőknek a Halesz ligetben.

Szombaton Nőgyógyászati szűrőnapot tartanak a Család- és Nővédelmi Központban. 8 és 12 óra között várják a fehérvári hölgyeket, akik előzetesen a + 36 70 380 95 12-es telefonszámon tudnak bejelentkezni az ingyenes vizsgálatokra. Elsősorban azoknak a részvételére számítanak, akik 2-3 éve nem jártak már rákszűrésen – ismertette Dr. Auth András nőgyógyász szakorvos. A fő céljuk, hogy a tüneteket még nem okozó elváltozásokat kiszűrjék és ezáltal megakadályozzák a komolyabb betegségek kialakulását.

Nem véletlenül március 8-ához közeli időpontra igazították a Női Egészség Napokat – mondta el Östör Annamária egészségügyi és sporttanácsnok. Hiszen ajándékozni nemcsak virágot, hanem odafigyelést és törődést is lehet. Ilyen szándékkal szervezik meg az ingyenes szűrővizsgálatokat Székesfehérváron.

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a 24.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.