Miközben az otthonszülés egyik úttörő bábáját nemzetközileg elismert díjjal tüntetik ki, Magyarországon az otthonszülést elindító Geréb Ágnest 15 hónapja megfosztották szabadságától. Ina May Gaskin nyugtalanítónak tartja a szülő nők jogainak tiszteletben tartását Magyarországon, ami világosan látszik a dr. Geréb ellen folytatott eljárásból is. Gaskin beszédében felszólította a Magyar Kormányt, hogy avatkozzon be, és vessen véget az igazságtalan eljárásnak. Gerébet elsőfokon 2 év fogházbüntetésre ítélte a Fővárosi Bíróság, közel egy éve házi őrizetben van. Az SZASZ álláspontja szerint a bíróság kettős mércét alkalmaz: eltérően ítéli meg a kórházi és az intézeten kívüli szülést. Míg kórházi orvosok csak a legritkább esetben kerülnek büntetőbíróság elé, és perük többnyire felmentéssel zárul, a bábák ellen már egy mindennapos szülési komplikáció esetén is eljárás indul. A szülés szabadságáért küzdő civil szervezet szerint véget kellene vetni a boszorkányüldözésnek, és az otthonszülés során történt hibákat és mulasztásokat egy bábai szakmai szervezet előtt kellene kivizsgálni. Ezzel párhuzamosan biztosítani kellene, hogy a büntetőbíróság előtt álló bábák ügyét tisztességesen és elfogulatlanul vizsgálják ki. A szülői szervezet szerint Geréb Ágnes házi őrizetének és bírósági ügyének nem bábai tevékenysége az oka, hanem a magyar kormányok sorozatos mulasztása az otthonszülés szabályozása terén, illetve a bíróság által alkalmazott kettős mérce. Ennek lett áldozata a hazai otthonszülések elindítója.
- 21:05 Összeomlott a klíma: Felfüggesztették a műtéteket az Országos Onkológiai Intézet egyik épületében
- 20:56 A lemondott Starmer utódjelöltje diadalmenetben vonult be Londonba, de a brit kétpártrendszer válsága folytatódik
- 20:41 Magyar Péter: akár magáncégekhez is állami felügyelőt küldhetnek
- 19:00 Nyomozás indult a győri önkormányzati médiacég szerződései miatt
- 18:57 Magyar: akár kormánytag vagy Tisza Sziget-tag is lehet a következő köztársasági elnök
- 18:56 „A Sulyok Tamás-történetnek a mai nappal vége” – Galgóczi Eszter a Magyar Péter által bejelentett Tisztítótűz-műveletről
- 18:51 Kihagyott 11-es után vb-rekorddöntés: minden Messiről szólt az argentin-osztrák meccsen
- 18:26 Meghalt Nyakó Júlia
- 18:03 A játékosokat védi vagy a momentumot öli meg? – így hat a meccsekre a hidratációs szünet
- 18:02 Napirend után: Ki határozza meg az Orbán-korszak történelmi megítélését?
- 17:58 Kapitány István szerint 8–10 százalékkal erősebb lehetne a GDP
- 17:00 Az Egyesült Államok két hónapra felmenti Iránt az olajszankciók alól
- 16:50 Kánikula idején már nem elég lehűteni a lakást – az is számít, hogyan tesszük
- 16:37 Az Újpest leigazolta a válogatottnál elbúcsúztatott kapust
- 16:14 Novák Előd kifizetné a szivárványos zászlók Dunába dobása miatti bírságot
- 12:18 Biró Ferenc Pál elmagyarázta, miért került a NER 60 ezer milliárdba
- 09:11 Megvan, melyik a legolcsóbb és legdrágább bank
- 18:26 Meghalt Nyakó Júlia
- 11:21 A kisbenzinkutasok berágtak az új kormányra, bezárással fenyegetnek
- 12:17 Több vármegyére is riasztást adtak ki felhőszakadás és zivatar veszélye miatt
- 08:58 Gyurcsány Ferenc egy nógrádi kis faluban telepedik le
- 07:20 Sarolta hercegnővel pózol apák napi fotóján Vilmos herceg: követőik szerint olyanok, mint két tojás
- 10:52 Lófasz fog itt folyni, nem acél
- 08:32 Megható levelet hagyott az öltözőben az iráni labdarúgó-válogatott
- 15:38 Győzelemmel tért vissza, de egyből megbukott a doppingteszten a kétszer már eltiltott olimpiai bajnok
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
