Belföld

A templom Isten háza, nem a politikáé

Elhatárolódik a Jobbiktól a záhonyi református egyházközség.

A záhonyi református egyházközség mindennemű politikai irányzattól, így a Jobbik Magyarországért Mozgalomtól is elhatárolódik – közölte a reformatus.hu-n az egyházközség. A közleményt annak kapcsán adták ki, hogy az 1920. június 4-én megkötött trianoni békeszerződésre emlékező Nemzeti Összetartozás Napján a helyi Jobbik szimpatizánsai a záhonyi református templomba vonultak a lelkipásztor és a presbitérium előzetes megkeresése és engedélye nélkül.

Információik szerint itt többek között Bodrog László, a Nemzeti Őrsereg kapitánya tartott beszédet. Így “tévesen azt a látszatot keltették, mintha a református egyházközség szellemi közösséget vállalna a Jobbik Magyarországért Mozgalommal” – fogalmaztak.

A dokumentum hangsúlyozza, hogy “tudtunk és engedélyünk nélkül használták a templomot e politikai színezettől nem mentes rendezvényre”. Mint írták, “a templom Isten háza, ahol Isten igéjét hirdetik. Ezért nincsen lehetőség arra, hogy a templom bármilyen politikai párt által szervezett ünnepség színtere legyen”.

Ajánlott videó mutasd mind

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a 24.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.