Belföld

Politikusok tüntetnek a gárda ellen

Több SZDSZ-es politikus, köztük Magyar Bálint, Horn Gábor is részt vesz azon a tiltakozó rendezvényen a Hollán Ernő utcai jegyirodánál péntek délután, ahova több szélsőséges csoport, köztük a Magyar Gárda is kivonul. Gyurcsány is ott lesz.

Az újlipótvárosi jegyirodánál szélsőséges csoportok második alkalommal tiltakoznak a diszkrimináció ellen, de ahogy az első demonstráció esetében is, jelen lesznek a civilek és a politikusok is, akik viszont a szélsőségesek akciója ellen tiltakoznak.

A jegyiroda azért került az érdeklődés középpontjába, mert március 20-án egyik alkalmazottjuk összetűzésbe keveredett egy vásárlóval, aki a Hungarica nevű „nemzetirock” együttes koncertjére akart jegyet venni. Az eset után a jegyirodára Molotov-koktélt dobtak, amelyet a Magyarok Nyilai Nemzeti Felszabadító Hadsereg elnevezésű szélsőséges szervezet vállalt magára. Ezt követően Polgár Tamás, a Tomcat néven elhíresült blogger „diszkrimináció elleni tiltakozó akciót” szervezett hétfő délutánra, ahova mintegy 30 szélsőséges vonult ki, és jelen volt több mint száz civil és politikus ellentüntető is.

Megerősített szélsőségesek

Péntekre újabb akciót terveznek a „magyargyűlölő jegyiroda” ellen, amelyhez Tomcat közlése szerint csatlakozott a Jobbik, a Magyar Gárda, a Magyarok Világszövetsége budapesti szervezete, a Toroczkai László vezette 64 Vármegye Mozgalom, a Kossuth tériek és más ismert jobboldali és szélsőjobboldali szervezetek.

Az SZDSZ hivatalosan is fellép

Második akciójuk ellen több politikus hivatalosan is fellépett. Az SZDSZ budapesti elnöke bejelentett demonstrációt szervez, amelyen részt vesz több liberális politikus is, köztük Magyar Bálint, Horn Gábor, Pető Iván és Gusztos Péter, míg a pártelnök külföldi elfoglaltsága miatt távol marad. Kóka János lapunk munkatársának a „neonáci hordákkal” szembeni tiltakozásnak nevezte megmozdulásukat.

Erkölcsi és személyes támogatást kér Gyurcsány

Csütörtökön a miniszterelnök szintén állást foglalt az ügyben: levelében arra kérte a pártelnököket, hogy az erkölcsi és politikai támogatáson túl személyes jelenlétükkel is támogassák az újfasisztákkal szembeni civil kezdeményezést, és ítéljék el egyértelműen a szélsőjobboldali eszméket valló és hirdető szervezeteket és személyeket. A levél alapján feltételezhető, hogy Gyurcsány Ferenc is ott lesz a rendezvényen.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik