A függetlenek közül egy-két személy és az SZDSZ-ből hárman támogatják Szili Katalint. Amennyiben „az SZDSZ nem vesz részt egyik fordulóban sem, Szili Katalin kitart, mindenki úgy szavaz, ahogy mondta, abban az esetben az én számításaim szerint körülbelül három mandátumos többséggel nyerhet Sólyom László” – magyarázta a Fidesz frakcióvezetője a Nap-kelte műsorában.
Áder János vasárnap kifejtette: nem zárható ki, hogy az első szavazás eredménytelensége után a kormánypártoknak egyetlen éjszaka alatt sikerül egy másik, közös jelölt személyében megállapodni. De még ha ilyen módon a koalíciós vita elcsendesedik is, kérdés, hogy a szocialista frakció minden egyes tagjának szavazatát megkapja-e ez az új jelölt.
Azokra a műsorvezetői felvetésekre, hogy érhetik-e meglepetések, biztosan kiszámítható-e, ki hova szavaz, a nagyobbik ellenzéki párt frakcióvezetője úgy felelt: a meglepetés nem zárható ki, de az alkotmány és az eljárási rend felvázolja a lehetőségeket. Titkos szavazásnál ugyan nincs 100 százalékos tudás, de éppen ezért jó lenne elkerülni, hogy egy „szavazási baleset” után egymásra mutogassanak a szereplők. Erre azonban Áder János nem számít: egyhangú frakciódöntés született arról, hogy kit támogatnak a köztársaságielnök-választáson. Arra is kérték a frakció tagjait: ha valaki nem Sólyom Lászlót kívánja támogatni, azt ne a sajtóból tudják meg, de ilyen jelzés nem érkezett.
