Vértes Energia Befektető Kft. arra hivatkozva lépett vissza az üzlettől, hogy határidőre nem tudta beszerezni a szakhatósági engedélyeket, amelyek a tervezett kombinált ciklusú, gázbázisú erőmű építéséhez szükségesek.
Holló Vilmos, a VÉ Rt. igazgatótanácsának elnöke elmondta, hogy vissza kell fizetniük a 2,3 milliárd forintos vételárból kapott előleget. A nettó 470 millióból mintegy 18-20 millió forintot költöttek az erőmű őrzésére, téli kármentesítésére, így a visszaadandó összeg ennyivel csökken. Az elnök beszámolt arról is, hogy az igazgatóságot a közgyűlés felhatalmazta, hogy nyilvános pályázat útján értékesítse a létesítményt.
Holló kiemelte, hogy a lehetőségekhez képest jónak mondható évet zárt a részvénytársaság 2004-ben. A tervezett 7,2 milliárd forintos veszteséget jó gazdálkodással 3,094 milliárd csökkentették. Az idei terv a veszteség további mérséklésével számol, az előirányzott negatívum 1,531 milliárd forint.
A VÉ Rt. 2004-ben jelentős átalakuláson ment át. Be kellett zárni a mányi bányát, valamint a Bánhidai Erőművet, és a Tatabányai Fűtőerőmű kikerült a VÉ Rt.-ből. A bányabezárás miatt 4-500 dolgozót kellett elküldeni, a Bánhidai Erőmű bezárása 200 embert érintett, a fűtőerőművel pedig 250 ember távozott a végtől. A vezérigazgató kiemelte, hogy az idén nem terveznek újabb elbocsátásokat.