A Szatmár–Beregi síkságon évszázados hagyományai vannak a kisüsti pálinkafőzésnek. A régió szívében, a Tisza, a Szamos és a Túr ölelésében fekvő Panyola környékén ideális termőhelyet találnak az úgynevezett ártéri dzsungel-gyümölcsösök. Az itt termő, utánozhatatlan zamatú szilva adja ennek a pálinkának a jellegzetes karakterét. A kiemelkedő minőséget a hagyományos eljárások és a modern technológia ötvözete garantálja. A valódi Hungarikum színét és ízét az eperfa-hordós érlelés adja meg. A szakmai konferencián szó lesz a szatmári szilva termesztésének és feldolgozásainak hagyományairól, a pálinka múltjáról, jelenéről és jövőéről. Külön előadás foglalkozik a vidék kitörési lehetőségeivel, a tájjellegű és földrajzi eredetvédett termékek révén. A konferencia végén felvonul a Magyar Pálinka Lovagrend.
A Panyolai Elixír hosszú idő óta a minőségi szilvórium szinonimája. A Szatmárból származó szilvapálinka történetéről, a többi pálinkától megkülönböztető minőségéről, ennek titkairól, a kulturált pálinkafogyasztási szokásokról, a pálinka kedvező élettani hatásairól tartanak meghívottaknak szakmai konferenciát október 9-én, Panyolán.
Ajánlott videó
- 22:18 David Beckham csillagot kap a hollywoodi Hírességek Sétányán
- 22:06 Parkfenntartás: Momentumos politikusokat is előállított az ügyészség
- 21:32 Sinner ugyan kiesett, mégis lesz olasz a Roland Garros férfi döntőjében
- 20:59 Csanádpalotai bántalmazás: bocsánatot kért a gyermekotthon fenntartója
- 20:47 A nap hírei - 2026. 06. 03.
- 20:32 Az Arsenal annyira meg akart szabadulni a lúzer jelzőtől, hogy szinte teljesen feladta az identitást, ami Wenger óta jellemezte
- 20:32 Egy befalazott nő holttestére bukkantak Bécsben
- 20:22 Leisztinger Tamásra vár a bajban levő Népszava
- 20:14 Magyar Péter bejelentette, hogy sikerült megállapodni Ukrajnával a magyar kisebbségi jogokról
- 19:21 Ápolók bántalmazhattak egy mozgássérült beteget a Jahn Ferenc Kórházban
- 19:16 Kokaint talált a rendőrség Hilarion metropolita autójában
- 18:51 Törvényt alkot a Velencei-tó megmentésére a Tisza-kormány
- 18:30 Kátai-Németh Vilmos közzétette a listát arról, milyen fejlesztések valósulnak meg a hazahozott uniós pénzből
- 18:22 Felmentettek három nagykövetet
- 20:05 Medve barangol Pásztó környékén
- 20:14 Magyar Péter bejelentette, hogy sikerült megállapodni Ukrajnával a magyar kisebbségi jogokról
- 17:17 Szita Károly húsz év után elbúcsúzott
- 10:06 Most már biztos: Clint Eastwood hivatalosan is visszavonult
- 10:48 Nyugdíjas SZÉP-kártya: Magyar Péterék megfordítják az Orbán-kormány logikáját
- 18:30 Kátai-Németh Vilmos közzétette a listát arról, milyen fejlesztések valósulnak meg a hazahozott uniós pénzből
- 12:51 Vidéki prókátor: Orbán „közjogi bábjainak” visszanyal a kétharmad
- 09:29 Aranykonvoj: Vita a legfőbb ügyész szerepéről
- 14:32 Azahriah elképesztő összeget vett ki saját cégéből osztalékként
- 16:47 Visszalép az MNB-alapítvány kuratóriumából a korrupciós ügyben meggyanúsított fideszes politikus
- 10:30 Élő organizmust találtak az 5000 éves jégmúmiában
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
