Belföld

A cserejátékos gólja döntött

A spanyol válogatott megszerezte a kötelező győzelmet, az első labdaérintéséből gólt szerző Valerón révén.

Faro-Loule 28182 néző

Játékvezető: Urs Meijer (svájci)

Viharosan kezdtek a spanyolok, hiszen az első negyed órában többször is veszélyes helyzetet alakítottak ki az orosz kapu előtt. A folytatásban kiegyenlítettebbé, sőt, kissé unalmassá vált a találkozó, egészen a hajráig, amikor 5 perc alatt 3 gólhelyzet is kialakult, egyszer a spanyolok, kétszer pedig az oroszok révén.
A második játékrészben felpörgött a spanyol csapat, és továbbra is széleken vezetett akcióival veszélyeztetett. Gólt azonban csak a frissen beállt Valerón révén szereztek, nem meglepő módon egy szélről érkező beadást követően. A gól érezhetően megfogta az oroszokat, akik ezúttal nem találták a spanyol védelem ellenszerét, csupán távoli lövésekkel kísérleteztek. A vezetés kényelmessé tette a spanyolokat, a győzelem azonban így sem forgott veszélyben, így Spanyolország megérdemelten gyűjtötte be a három pontot a jó csapat benyomását keltő Oroszország ellen.

Öszzeállítások:

Spanyolország:

Casillas-Puyol, Helguera, Marchena, Raul Bravo-
Etxeberria, Baraja (Xabi Alonso,59.perc), Albelda, Vicente-
Raul (Torres, 78.perc), Morientes (Valerón, 59.perc)

Georgij Jarcev

1.perc: Az oroszok kezdték a találkozót

2.perc: Raul viharzott el a szélen, középre húzott, majd a kapu előtt keresztbe lőtte a labdát.

7.perc: Etxeberria rohant el a bal oldalon, középre adását Ovcsinnyikov húzta le Raul elől.

12.perc: Albelda a 11-es ponthoz lőtte be a labdát, de az elcsúszott az üresen álló Baraja talpa alatt.

18.perc: Baraja egy szabadrúgást Marchenához passzolt, aki egy cselt követően 13 méterről magasan a kapu fölé lőtt.

21.perc: Mosztovoj baloldali szabadrúgását Jevszejev csúsztatta 6 méterről mellé.

30. perc: A kezdeti spanyol rohamok után inkább a küzdelem dominál. Helyzetekmostanában nem igazán vannak, bár az iram óriási.

36.perc: Hatalmas spanyol helyzet maradt ki! Vicente két oroszt rázott le a bal oldalon, majd középre adását Morientes 5 méterről fejelte kapura. Ovcsinnyikov hatalmasat védett, a kipattanót Baraja rosszul találta el, a védők felszabadítottak.

37. perc: Máris helyzet Casillas kapuja előtt! Alejnyisev lépett ki ziccerben egy cselsorozat után, de a spanyol hálóőr orosz kollégájához hasonlóan fantasztikus védést mutatott be.

39. perc: Alejnyisev ezúttal 16 méterről tüzel egy szögletet követően, Casillas a mezőnybe öklözi a labdát.

41.perc: Vérszemet kapnak az oroszok:Guszev Aldoninnnak gurította le a labdát, aki 18 méterről lőtt, de Casillas ismét résen van, és elcsípi a jobb alsó sarok felé tartó lövést.

45+1. perc: Meijer egy percet hosszabbított, majd lefújta a félidőt.

A félidőben cseréltek az oroszok: Guszev helyett Radimov.

46. perc: A spanyolok indítják útjára a labdát.

52.perc: Etxeberria remek beadását az öt és feles vonalnál egyedül várakozó Raul csúnyán melléfejelte.

58.perc: Ismét Etxeberria robogott el a jobb oldalon, azonban beadása centikkel elsuhant Morientes feje fölött.

59.perc: Baraja Xabi Alonso, Morientes-Valeron csere spanyol oldalon

60.perc: Puyol beadása pontosan érkezett a magányos Valeronhoz, aki egy csel után higgadtan 15 méterről a kapu közepébe lőtt! 1:0!

67. perc: Aldonin helyett Szicsev a pályán

78.perc: Raúlt lehozza Sáez, helyére az Atletico Madrid fiatal csatára Fernando Torres áll.

80.perc: Szmertyin erővel középre lőtt labdája Marchena kezére pattant a 16-oson belül. A svájci játékvezető továbbot intett.

88.perc:Saronov utolsó emberként lerántotta a kiugró Torrest, így Meijer felmutatta neki a piros lapot.

89.perc:A Torres buktatásáért megítélt szabadrúgást Vicente csavarta kapura, Ovcsinnyikov másodjára fogta a labdát.

93.perc: Három spanyol vezette két oroszra a labdát, azonban Valeron gyatrán a kapusba lőtte a labdát.

94.perc: Fernando Torres óriás helyzetben öt méterről fölé lőtt. Közvetlenül ez után Meier lefújta a találkozót.