A kormány és az MTA május elején kötött együttműködési megállapodást e témában, a mostani szerződés a kutatások részleteit rögzíti – mondta Gulyás Erika helyettes kormányszóvivő.
A kutatási témák között szerepel napjaink magyar társadalmának értékrendje, a mezőgazdasági termelésszerkezet javítása, a gazdasági versenyképesség erősítésére irányuló tevékenység, a tudás és technológiatranszfer lehetőségeinek jobb kihasználása, valamint az élettudományok, továbbá a nanotechnológiák és nanotudományok területe.

Inkább Kína, semmint az OTP érdekében vétózhatja a magyar kormány az újabb uniós szankciót
A legtöbbet az OTP ukrán listázásáról beszélnek a magyar kormány új uniós vétóival kapcsolatban, valójában azonban ugyanilyen fontos lehet az új szankciós csomag gáncsolása, az ugyanis kifejezetten árthatna Kínának.