Magyarországnak nem kell választania Washington és az Európai Unió között, amikor majd dönt a Nemzetközi Büntetőbíróság ügyében megfogalmazódott amerikai igényről. Az EU külügyminiszterei ugyanis kompromisszumos határozatot fogadtak el az amerikai állampolgároknak mentességet kérő washingtoni javaslatról. Magyarország minden bizonnyal gyorsan, talán még október folyamán megegyezhet Washingtonnal a Nemzetközi Büntetőbírósággal (ICC) kapcsolatos amerikai igények ügyében - állítják nevük elhallgatását kérő diplomáciai források. Mint ismeretes, az Egyesült Államok számos országot megkeresett azzal a kéréssel, hogy rögzítsék megállapodásban: nem adják ki egymás polgárait a taláros testületnek. Eddig tucatnyi ország mondott igent - elsőként Románia, amelyet ezért igen határozott hangon bírált az Európai Unió. Mind nagyobb nyomás nehezedett ugyanakkor a tizenötökre is, akik közül elsősorban a britek, de az olaszok és a spanyolok is hajlottak az amerikai kérés elfogadására. Végül az EU külügyminiszteri tanácsa hétfőn kompromisszumos ajánlatot tett az Egyesült Államoknak ebben az ügyben. Eszerint mindegyik tagállamnak (és jelöltnek) jogában áll megállapodásban szabályozni a kiadatás kérdését, de csak bizonyos feltételek betartása esetén.
[Magyar Hírlap] Ajánlott videó
- 11:34 Jelenleg az egészségügyi ellátórendszer 18 százaléka nem működik – problémaleltárt készít a minisztérium
- 11:26 Jámbor András a 12 éves mandátumkorlát veszélyeiről
- 11:08 Nem lehet többé gyűlölködő plakátokat kitenni
- 11:06 A hőség elől vízbe menekülők tucatjai fulladtak meg Franciaországban
- 11:02 Javíthatatlan hibára bukkantak több iPhone-ban és iPadben
- 11:01 A parlament elfogadta az EU‑s pénzekhez vezető törvénycsomagot
- 10:56 Ismét teljesen leállt a Dunaferr, végső leépüléstől tartanak a Vasasnál
- 10:50 Elfogadták a médiatörvényt, pár napjuk van csak a közmédia vezetőinek
- 10:43 Orbán családjáig is elérhet a Tisza elszámoltatása – mondta a 24.hu-nak a San Diego-i egyetem korrupciókutatója
- 10:41 Villámlással közelítő vihar leparancsolta a pályáról a kolumbiai válogatottat
- 10:33 Új nyomokat találtak a 3I/ATLAS csillagközi objektum eredetével kapcsolatban
- 10:28 „Rendszerváltóknak szeretettel” – Bödőcs Tibor új videójában műhassal definiálja a fasizmust
- 10:20 G7: A NER-közeli cégek járhatnak jól az óriásplakátok budapesti betiltásával
- 10:19 Szabó Győző: Én nem fogok megöregedni
- 10:19 Így kerülhetnek csapdába a nyugdíjasok: ingyenes bemutatóból 700 ezres követelés
- 05:30 Kvíz: Emlékszel, mik voltak a 2010-es évek legnagyobb slágerei?
- 08:16 Vitézy: A Megafon és a Magyar Nemzet bolondot csinált magából
- 09:47 Hadházy: Véglegessé vált, hogy az új kormány nem számít a munkámra
- 09:24 A fideszes sajtóra kér pénzt a „nemzeti tőkésektől” Navracsics Tibor és Ferencz Orsolya
- 07:58 Majka az X-Faktor új mentoráról: Olyan, mintha a kislányom lenne
- 09:41 Hőkupola húzódik Magyarország fölé: extrém forróság várható
- 06:16 Az osztrák kapitányt dühítette, hogy megadták Messi történelmi gólját
- 21:05 Összeomlott a klíma: Felfüggesztették a műtéteket az Országos Onkológiai Intézet egyik épületében
- 18:56 „A Sulyok Tamás-történetnek a mai nappal vége” – Galgóczi Eszter a Magyar Péter által bejelentett Tisztítótűz-műveletről
- 04:23 Vikingevezés a felsőfokon: Haalandék is rácsatlakoztak a vb legmenőbb szurkolására
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
