[FN] Oszama bin Ladennek címzett levelet továbbított Afganisztánba az amerikai posta tavaly szeptember 11 után , noha éppen a szaúdi férfi vezette al-Kaida terrorszervezetet gyanúsították az említett napon elkövetett, több mint háromezer halálos áldozatot követelő egyesült államokbeli terrorcselekményekkel. Mint a US News and World Report című amerikai hetilap beszámolt róla, az amerikai postaszolgálatnak Oszama bin Ladennek Afganisztánba címzett levéllel is akadt dolga a terrorcselekményeket követő időszakban. A posta munkatársai a gyanús címzést látva rendben kiemelték a levelet a többi postai küldemény közül. A washingtoni igazságügyi minisztérium nyomozói fel is akarták nyitni, ám kellő jogalap nélkül erre végül nem került sor. A törvényeket szőrszálhasogató módon követő nyomozók ugyanis előbb a nemzetközi áruforgalom ügyében illetékes vámhivatalhoz fordultak, amely - bármilyen hihetetlennek tűnik - Oszama bin Laden nevét nem találta elég nyomós oknak a levél felbontására. "Önmagában az a tény, hogy a levelet Oszama bin Ladennek címezték, egyéb bizonyíték nélkül még nem elegendő az alapos gyanú megállapítására, amelynek alapján kiadható lenne az engedély a levél felnyitására" - érvelt a hivatal. A posta ezért a többi küldeménnyel végül ezt a levelet is az előírásoknak megfelelően továbbította Afganisztánba. Az amerikai törvényhozás később egyébként megszigorította a terrorizmus elleni küzdelemre vonatkozó jogszabályokat, ezért a hírhedt terroristavezérnek címzett levelek és csomagok ma már az Egyesült Államokban is felbonthatóak.
Ajánlott videó
- 20:14 Újra Budapesten tűnt fel az óriási repülőgép, amiben még egy vonatvagon is elfér
- 19:58 „Méltatlan körülmények között látjuk el a munkánkat, méltatlan körülmények között vannak a betegeink” – eltöltöttünk egy napot a János Kórház pszichiátriai osztályán
- 19:52 Kigyulladt egy tehervonat mozdonya a Dunakanyarban, estére állt helyre a menetrend
- 19:49 Csak ketten voltak a világhírű művész temetésén
- 19:02 10 hónap után nyugdíjazta az ohiói rendőrség a rendőrrobotot, miután nem csinált tulajdonképpen semmit
- 18:44 Ezért nem hoznak ugyanolyan termést a paradicsomból kiszedett magok
- 18:40 Foci-vb: a kapus, aki potyával öregedett az öröklétbe
- 18:38 Villámárvíz csapott le Debrecenben egyes részein
- 17:49 Magyar származású ukrán drónparancsnok: Minden diktatúra váratlanul omlik össze
- 17:44 Fazekas Lászlót idézte a spanyolok csatára a világbajnokságon
- 17:42 Rendkívüli kormányülés hétfőn: Magyar Péter ismerteti „a bábok eltávolítását” és a Vagyonvisszaszerzési Hivatalt
- 17:23 Összeházasodott a Győri ETO két játékosa, Fodor Csenge és Bruna de Paula
- 17:06 Kritikus állapot jöhet a vízellátásban három Pest megyei településen
- 16:55 Nyíregyházán áll a magyar szabadkőművesség egyik legfontosabb épülete
- 16:48 A hőhullám miatt alkoholtilalmat vezettek be Franciaországban
- 16:30 Kié a ház előtt álló gyümölcsfa termése? A válasz sokakat meglep
- 12:20 Orbán Anita: Igen, elég sok mindent ledaráltak
- 06:17 Nem csak a kánikula tombol: figyelmeztetést adtak ki a várható felhőszakadások miatt
- 11:55 New York-i mámor, vacsorabanzáj és füstháttér a hét képein
- 10:42 Óriásit kaszált egy magyar fogadó Curacao döntetlenjével
- 07:24 Frontálisan ütközött két gépkocsi, halálos baleset történt Zagyvarékasnál
- 06:02 Három halottja van a 77-es úton történt éjszakai balesetnek
- 10:34 Megszületett Mádai Vivien kisfia
- 09:39 Szenvednek az erős forinttól a magyar szállodák
- 08:01 Ma is látszanak a Monarchia legnagyobb hadifogolytáborának nyomai
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
