[MTI-Eco] Csökkenő részvényárakra számítanak hétfőn a Budapesti Értéktőzsdén a megkérdezett szakértők. A külföldi piacok továbbra is pesszimisták, így a főbb európai tőzsdéken esésre van kilátás a reggeli nyitás alapján -
mondta Kaposi Zsolt, az OTP Bank Rt. szakértője. Az elemző arra számít, hogy a budapesti börze, az elmúlt hetekben megszokott módon, csak moderáltan fogja követni a nemzetközi piacokat, ezért csak kisebb csökkenést vár a magyar részvénypiacon. Bónis Miklós, az Inter-Európa Bank Rt. elemzője a külföldi tőzsdékhez képest szintén kisebb mértékű csökkenést valószínűsít. Hozzátette, hogy ez csak alacsony forgalom mellett valósulhat meg, és amennyiben élénkül a piac, úgy a BÉT előbb-utóbb bepótolhatja a "lemaradást". A BUX pénteken 105,19 pontos csökkenéssel, 7.232,69 ponton zárt, a csütörtöki záró értékhez képest ez 1,43 százalékos gyengülés.
Ajánlott videó
- 11:39 Két autó is kigyulladt kedden Budapesten
- 11:34 Jelenleg az egészségügyi ellátórendszer 18 százaléka nem működik – problémaleltárt készít a minisztérium
- 11:26 Jámbor András a 12 éves mandátumkorlát veszélyeiről
- 11:08 Nem lehet többé gyűlölködő plakátokat kitenni
- 11:06 A hőség elől vízbe menekülők tucatjai fulladtak meg Franciaországban
- 11:02 Javíthatatlan hibára bukkantak több iPhone-ban és iPadben
- 11:01 A parlament elfogadta az EU‑s pénzekhez vezető törvénycsomagot
- 10:56 Ismét teljesen leállt a Dunaferr, végső leépüléstől tartanak a Vasasnál
- 10:50 Elfogadták a médiatörvényt, pár napjuk van csak a közmédia vezetőinek
- 10:43 Orbán családjáig is elérhet a Tisza elszámoltatása – mondta a 24.hu-nak a San Diego-i egyetem korrupciókutatója
- 10:41 Villámlással közelítő vihar leparancsolta a pályáról a kolumbiai válogatottat
- 10:33 Új nyomokat találtak a 3I/ATLAS csillagközi objektum eredetével kapcsolatban
- 10:28 „Rendszerváltóknak szeretettel” – Bödőcs Tibor új videójában műhassal definiálja a fasizmust
- 10:20 G7: A NER-közeli cégek járhatnak jól az óriásplakátok budapesti betiltásával
- 10:19 Szabó Győző: Én nem fogok megöregedni
- 05:30 Kvíz: Emlékszel, mik voltak a 2010-es évek legnagyobb slágerei?
- 08:16 Vitézy: A Megafon és a Magyar Nemzet bolondot csinált magából
- 09:47 Hadházy: Véglegessé vált, hogy az új kormány nem számít a munkámra
- 09:24 A fideszes sajtóra kér pénzt a „nemzeti tőkésektől” Navracsics Tibor és Ferencz Orsolya
- 07:58 Majka az X-Faktor új mentoráról: Olyan, mintha a kislányom lenne
- 09:41 Hőkupola húzódik Magyarország fölé: extrém forróság várható
- 06:16 Az osztrák kapitányt dühítette, hogy megadták Messi történelmi gólját
- 21:05 Összeomlott a klíma: Felfüggesztették a műtéteket az Országos Onkológiai Intézet egyik épületében
- 18:56 „A Sulyok Tamás-történetnek a mai nappal vége” – Galgóczi Eszter a Magyar Péter által bejelentett Tisztítótűz-műveletről
- 04:23 Vikingevezés a felsőfokon: Haalandék is rácsatlakoztak a vb legmenőbb szurkolására
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
