[MTI-Eco] Visszamenőleg, szeptember 1-el 79 ezer 200 Ft-ra emelik a doktorandusz-hallgatók ösztöndíját a jelenlegi 55 ezer forintról, jövő évtől pedig növelik a graduális képzésben részt vevő hallgatók létszámát - jelentette be az Oktatási Minisztérium politikai államtitkára szerdán, az Országos Doktori és Habilitációs Tanács budapesti ülésén. Hiller István elmondta, hogy a doktorandusz-hallgatók ösztöndíját a kormány csak január 1-el kívánta eredetileg megemelni, így azonban a szeptember 1-el életbe lépő közalkalmazotti béremelések következtében a graduális képzésben részt vevő hallgatók ösztöndíja nem érné el az egyetemi tanárok bérének 22 százalékát, amelyet törvény ír elő. Az államtitkár tájékoztatása szerint az elmúlt 10 évben 3,2 szeres volt a doktorandusz-hallgatók számának az emelkedése, ezért a kormány, e tendenciát figyelembe véve, jövőre, a jelenlegi 910 doktoranduszhelyet 100-150 -el akarja növelni.
Ajánlott videó
- 19:00 Nyomozás indult a győri önkormányzati médiacég szerződései miatt
- 18:57 Magyar: akár kormánytag vagy Tisza Sziget-tag is lehet a következő köztársasági elnök
- 18:56 „A Sulyok Tamás-történetnek a mai nappal vége” – Galgóczi Eszter a Magyar Péter által bejelentett Tisztítótűz-műveletről
- 18:51 Foci-vb: Argentína-Ausztria 1-0 (élő)
- 18:26 Meghalt Nyakó Júlia
- 18:03 A játékosokat védi vagy a momentumot öli meg? – így hat a meccsekre a hidratációs szünet
- 18:02 Napirend után: Ki határozza meg az Orbán-korszak történelmi megítélését?
- 17:58 Kapitány István szerint 8–10 százalékkal erősebb lehetne a GDP
- 17:00 Az Egyesült Államok két hónapra felmenti Iránt az olajszankciók alól
- 16:50 Kánikula idején már nem elég lehűteni a lakást – az is számít, hogyan tesszük
- 16:37 Az Újpest leigazolta a válogatottnál elbúcsúztatott kapust
- 16:14 Novák Előd kifizetné a szivárványos zászlók Dunába dobása miatti bírságot
- 16:13 Pikó András szerint a filmesek pofátlanul olcsón használják a magyarországi forgatási helyszíneket
- 15:44 Fidesz: A miniszterelnöknek elment az esze
- 15:39 Gigantikus bűzlő hulladékhegyet hordtak össze egy autókereskedő kapuja elé a XV. kerületben, a rendőrség nyomozást indított
- 09:11 Megvan, melyik a legolcsóbb és legdrágább bank
- 11:21 A kisbenzinkutasok berágtak az új kormányra, bezárással fenyegetnek
- 12:18 Biró Ferenc Pál elmagyarázta, miért került a NER 60 ezer milliárdba
- 12:17 Több vármegyére is riasztást adtak ki felhőszakadás és zivatar veszélye miatt
- 08:58 Gyurcsány Ferenc egy nógrádi kis faluban telepedik le
- 07:20 Sarolta hercegnővel pózol apák napi fotóján Vilmos herceg: követőik szerint olyanok, mint két tojás
- 05:30 Kvíz: Pest utcái a Monarchia idején – te értetted volna, miről beszélnek?
- 08:32 Megható levelet hagyott az öltözőben az iráni labdarúgó-válogatott
- 06:31 444: A Tisza-frakció már régen döntött Sulyok Tamásról
- 05:58 Minden fideszes kapcsolatát megmozgatta az ország egyik legmodernebb tehenészete, hogy kiderítsék, miért vágta át őket egy fideszes politikus
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
