[FN,MTI] A német Allianz AG Holding biztosítási csoport megszerezte a Dresdner Bank 92 százalékát. A felvásárlás július 23-áig fejeződik be, amikorra a részvények több mint 95 százaléka az Allianz kezében lesz. A tavasszal bejelentett tranzakció 29 milliárd euróra értékeli Németország harmadik legnagyobb pénzintézetét. Az Allianz hivatalosan májusban terjesztette elő barátai ajánlatát, amelyben egy saját részvényt és 200 euró készpénzt ajánlott minden 10 Dresdner-papírért a befektetőknek. Pénteken az Allianz papírja 1,08 százalékos veszteséggel 321 eurón, a Dresdneré 2,33 százalékos eséssel 51,05 eurón zárt; a hétfő délelőtti kereskedésben mindkét részvény előző zárója körül mozgott, minimális veszteséggel.
Ajánlott videó
- 00:53 Váratlan fejlemény: szüneteltetik az új Újpest-stadion építését
- 00:45 A vb-meccs után közölte a madridi csatár, hogy el akarja hagyni a klubját
- 00:00 Kivételes lehetőség: prémium otthonok akár 20 millió Ft kedvezménnyel a Waterside Residence-ben.
- 23:06 Messi összehozott egy olyan vb-bravúrt, ami Kocsis Sándoron és rajta kívül csak egy focistának sikerült
- 22:48 Foci-vb: Franciaország - Irak 3-0 (élő)
- 22:11 Már most alig folyik a víz három településen a brutális hőségben
- 21:43 A nap legfontosabb hírei – 2026. június 22.
- 21:39 Visszatér a mentőszolgálathoz a korábban menesztett főorvos
- 21:29 Szabó Bence szolgálati jogviszonyát visszaállították
- 21:05 Összeomlott a klíma: Felfüggesztették a műtéteket az Országos Onkológiai Intézet egyik épületében
- 20:56 A lemondott Starmer utódjelöltje diadalmenetben vonult be Londonba, de a brit kétpártrendszer válsága folytatódik
- 20:41 Magyar Péter: akár magáncégekhez is állami felügyelőt küldhetnek
- 19:00 Nyomozás indult a győri önkormányzati médiacég szerződései miatt
- 18:58 A feng shui szerint erre figyelj a konyha berendezésénél, ha el akarod kerülni a balszerencsét
- 18:57 Magyar: akár kormánytag vagy Tisza Sziget-tag is lehet a következő köztársasági elnök
- 21:39 Visszatér a mentőszolgálathoz a korábban menesztett főorvos
- 12:18 Biró Ferenc Pál elmagyarázta, miért került a NER 60 ezer milliárdba
- 15:38 Győzelemmel tért vissza, de egyből megbukott a doppingteszten a kétszer már eltiltott olimpiai bajnok
- 11:11 Róna Péter: Sulyok Tamás még mindig nem érti
- 21:05 Összeomlott a klíma: Felfüggesztették a műtéteket az Országos Onkológiai Intézet egyik épületében
- 12:17 Több vármegyére is riasztást adtak ki felhőszakadás és zivatar veszélye miatt
- 11:21 A kisbenzinkutasok berágtak az új kormányra, bezárással fenyegetnek
- 15:39 Gigantikus bűzlő hulladékhegyet hordtak össze egy autókereskedő kapuja elé a XV. kerületben, a rendőrség nyomozást indított
- 13:27 Levegőnek nézte JD Vance-t a katari kormányfő
- 20:41 Magyar Péter: akár magáncégekhez is állami felügyelőt küldhetnek
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
