(FN) Csökkentek a tőzsdeindexek a tegnapi nap folyamán, a technológiai papírok továbbra is a lejtőn vannak, mivel a Compaq tegnap bejelentette, profitja kisebb lesz a vártnál. Ennek következtében nagy eladási hullám tört ki a Nasdaq-on, amit az immár több mint egy hónapja tartó elnökválasztási mizéria sem tudott nagyon ellensúlyozni - az index 2822,77 ponton, tegnapi záróértékéhez képest 3,72 százalékkal alacsonyabban zárt. A Dow Jones némi erősödést mutatott, 10794,44 ponton, 0,24 százalékkal magasabban zárt. Ennek okát elemzők a Republikánus győzelem miatt megerősödő dohány- és gyógyszeripari cégek áremelkedésében látják. Európában tegnap az FTSE 100 kivételével (+0,20%) minden index gyengült, legerőteljesebben a DAX, amely 1,68 százalékot vesztve értékéből, 6620,21 ponttal zárta a kereskedést. Ázsiában a börzék most is nyitva vannak, de az indexek mindenhol zuhannak: a Nikkei jelelnleg 14927,19 ponton áll. ami 1,59 százalékkal alacsonyabb, mint a tegnapi záróértéke.
Ajánlott videó
- 17:16 Lánczi Tamás még mindig nagy eredményének tartja „a külföldről finanszírozott hálózatok leleplezését"
- 17:14 Vádat emeltek Majka ellen az ittas vezetési ügyében – azt állította, hogy elhagyta a jogsiját
- 16:58 Az Arsenal végleg megszerezte a bajnoki címet szerző játékosát
- 16:49 Megjelent a pedagógus-béremelésről szóló kormányrendelet
- 16:15 Magyar: Népszavazás lesz az új alkotmányról
- 16:14 Mentálisan is kikészíthet minket a kánikula – így védekezhetünk ellene
- 16:06 A Semmelweis rektora elárulta, mit vizsgáltak a rendőrök az egyetemen
- 15:56 Tanács Zoltán a 24.hu-nak: „a kormányváltások politikai hullámaitól tehermentesített magyar űrügynökség” létrehozása a cél
- 15:54 Első blikkre úgy tűnt, mintha volt férje kísérte volna a vörös szőnyegre Reese Witherspoont, pedig a 22 éves fia tartott vele
- 15:49 „Mutassatok egy kis tiszteletet!” – az egyik csoportmeccs nem ért véget a hármas sípszóval a vébén
- 15:32 A Mediaworks bejelentette, hogy a Magyar Nemzet és 12 megyei újság hetilappá alakul
- 15:20 Pósfai Mihály: A kormány felelőssége, hogy megoldja az azbesztkrízist
- 15:14 Percekkel a Magyar által szabott határidő előtt a legfőbb ügyész reagált az aranykonvojügyre
- 15:09 Magyar űrügynökséget hozna létre Tanács Zoltán és Kapu Tibor
- 15:07 Lovasi András vándordíjat csinált a Kossuth-díjából
- 09:26 Feljelenti Eperjes Károlyt és Csák Jánost a Kolibri Színház igazgatója
- 10:59 Navracsics Tibor nem érti a NER oligarcháit
- 08:20 Media1: Pénteken végleg kimúlhat a Megafon
- 12:20 Magyar Péter az Uzsoki Utcai Kórház tetejéről pár órát adott a főügyésznek, hogy számoljon be az aranykonvojügyről
- 08:51 Török Gábor: Amire a Tisza-kétharmad készül, az még az előző másfél évtized alkotmányos barkácsolásai között is feltűnő
- 07:00 „Miért lehet egy Mészáros Lőrinc előbb képviselő, mint egy Hadházy Ákos?”
- 13:14 Gyorsított eljárásban állítják bíróság elé a polgármestert, aki a sárgarépa kódjával lopott legót a Tescóból
- 15:05 Magyar Péter: Népszavazás lesz az új alkotmányról
- 05:45 Gazdagréti paneltől a várig: Nagy magyar filmes és sorozatos helyszínvadászat
- 08:18 Reagált a Semmelweis Egyetem a szerdai rendőrségi akcióra
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
