(FN, MTI) Állami és magántőke bevonásával beszállítói tőkealap jön létre jövőre. Az alap célja a már működő és potenciális beszállító magyar középvállalatok
megerősítésére - közölte Lendvai György, a Gazdasági Minisztérium főosztályvezetője, aki szerint enélkül a magyar középvállalatok nem tudják kielégíteni a multik szigorú követelményeit. Az elképzelések szerint üzleti alapon működő tőkealap a mindenkori piaci forrásoknál kedvezőbb feltételekkel és hosszabb futamidővel nyújt 50 és 200 millió forint közötti tőkét, az állami és magántőke aránya 50-50 százalék lesz. A befektetők lehetnek multinacionális nagyvállalatok, bankok, nemzetközi pénzintézetek és alapok, mint az Európai Fejlesztési és Újjáépítési Bank, illetve a PHARE.
Ajánlott videó
- 15:10 A védett ár alatti szintről látható mértékben még tovább csökkennek a benzinárak a hétvégén
- 15:05 Szilágyi Liliána apja miatt alapszabályt módosítana a MOB, Karácsony nem akar vele egy légtérben lenni
- 15:01 Váratlan mellékhatás: a vb-létszámemelés visszaadta a felfedezés varázsát
- 14:37 Galéria: lecsapott a hőség Európára
- 14:11 Egri Viktor: Nyugi, Neymar a többiek után eredt szobabiciklivel
- 13:58 „A bukott kormány a kultúra minden területén káoszt hagyott maga után” – több múzeumban soron kívüli szakmai vizsgálatot rendelt el Tarr Zoltán
- 13:57 Társadalmi egyeztetésre bocsátották a pedagógusok szabad sztrájkjogát helyreállító törvénytervezetet
- 13:50 Tóth Ildikó: Autós üldözés kezdődött, miután lefényképeztem Rogán Cili 10 milliárdos házát
- 13:48 A jegyzőkönyv szerint Mészáros Lőrinc 9,8 milliárd osztalékot szavazott meg magának a vasúti cégében
- 13:40 Víz nyomait azonosította a NASA egy aszteroidán
- 13:33 „Az összes lehetőség közül őt választottuk” – cseh csapat igazolta le a fiatal magyar kapust
- 13:22 Sulyok Tamás aláírta a miniszterelnök megválasztását korlátozó alaptörvény-módosítást
- 13:18 Vitézy a torlódásokról: Ne a Mészáros- és Szíjj-cégek diktálják a szabályokat
- 13:14 Foci-vb: a hadsereg lőtt le egy csapat után kémkedő drónt
- 13:01 Ismét meghalt egy munkás a szegedi BYD-gyár építkezésén
- 12:07 27 magyar fiatalt menekítettek ki Ausztriában egy kigyulladt buszból
- 01:33 Brutális belépő után lábtörést szenvedett a kanadai játékos
- 10:51 Navracsics a határozatképtelen azbesztügyi ülésről: A Tisza eddig arra hivatkozott, hogy nem azt fogja csinálni, amit a Fidesz
- 06:53 Átmeneti lehet a benzinárstop kivezetése
- 10:59 Vízdíjak: sávos rendszer bevezetését javasolja Budapest
- 23:53 Magyar Péter kiszedetett egy részt Ukrajnáról a közös uniós nyilatkozatból
- 09:23 Térképen mutatjuk, ahogy elnyeli Magyarországot a hőhullám
- 07:15 A kanadai öltözőbe ment bocsánatot kérni horrorbelépője miatt a katari focista
- 13:01 Ismét meghalt egy munkás a szegedi BYD-gyár építkezésén
- 09:17 Vitézy Dávid szerint annyi építési törmelék maradt a Városligetben, hogy csak a tavasszal kezdik meg az eltakarítást
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
