(MH) Hétvégén konkrét álláspontot fogalmazott meg a kormány a szövetkezeti tulajdonrészekkel kapcsolatban. Orbán Viktor elmondta: "a kormány elszánta magát, hogy rendezze, orvosolja a mezőgazdasági szövetkezetek külső üzletrész-tulajdonosaival, illetve az örökösökkel szembeni, a kilencvenes évek elején elkövetett igazságtalanságot". A kormány egy pénzügyi alapot hoz létre, amellyel segítik a kifizetéseket olyan esetekben, ahol a szövetkezetnek nincs elég anyagi fedezete az üzletrészek ellenértékeinek folyósítására. Az állami alap feltöltését a kormány privatizációs bevételekből kívánja fedezni, az ÁPV Rt-vel azonban még folyik az egyeztetés arról, hogy mit adjanak el. A miniszterelnök biztosított arról, hogy az eladásra szánt állami tulajdonok hazai kézbe kerülnek majd. A szakértők szerint a szövetkezetekben külső tulajdonként megjelenő rész összesen úgy 15-20 milliárd forintot tesz ki.
Ajánlott videó
- 07:56 Érheti-e nyugdíjkár a dolgozót, ha a munkáltatója nem fizeti meg utána a járulékot?
- 07:53 Eltűnt egy 17 éves lány Budapesten
- 07:42 Rendkívüli hőség: vízosztással készül a MÁV
- 07:41 Történelmi kiállítás, Messi miatti reklamáció, két korai gól volt két csapat végzete – ez történt a foci-vb kilencedik játéknapján
- 07:25 Meghalt egy 18 éves férfi, miután elszabadult egy lovaskocsi a new yorki Central Parkban
- 07:18 Megválasztották a Miss Universe Hungary idei királynőjét
- 07:07 Hiába a történelmi piros lap, kiejtették a törököket a vébéről
- 06:59 Valóban veszélyben a magyar nyugdíjrendszer, a 14. havi nyugdíj, túl sok a magyar nyugdíjkiadás? A számok mást mutatnak
- 06:40 Meghalt a mozdonyvezető, rengeteg a súlyos sértült – harminc éve nem történt akkora vonatbaleset Angliában, mint pénteken
- 06:32 Váratlan meglepetéseket tartogathat az időjárás az első kánikulai hétvégén
- 07:00 Bekerült az Országos Kéktúrába az ország egyik legszebb völgye
- 06:04 Történelmi piros lap a vébén, eltakarta a száját egy játékos
- 06:02 Elhagyta a kolostort és összeházasodott két apáca Brazíliában
- 06:00 Magyarország kincsei: Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye 10 páratlanul szép látnivalója
- 05:30 Kvíz: Lolka és Bolka és Kisvakond – emlékszel a 80-as évek mesehőseire?
- 15:18 Hét alkotmánybíró kizáratta magát, ezért nem tárgyalja hétfőn az Ab Sulyok Tamás beadványát
- 19:03 Ráthonyi-Palácsik Tímea a szüléséről: Amikor elkezdték szurkálni a hasamat, még éreztem, és kiabáltam, hogy fel ne vágjanak
- 18:38 Magyar a csúcson, a fideszes médiabirodalom a padlón
- 15:05 Szilágyi Liliána apja miatt alapszabályt módosítana a MOB, Karácsony nem akar vele egy légtérben lenni
- 15:40 „Ezt most nem tudom magamban tartani” – Rubint Réka megosztotta kisebbik fia bizonyítványát
- 18:33 Karácsony Gergely elárulta, mennyit keres a BKV azon, hogy filmforgatás miatt lezárják a 2-es metró egy szakaszát
- 14:37 Galéria: lecsapott a hőség Európára
- 13:22 Sulyok Tamás aláírta a miniszterelnök megválasztását korlátozó alaptörvény-módosítást
- 16:52 Velkey szerint Semjén Zsoltnak elég volt egy baráti megszólítás, hogy támogassa a kanadai állampolgársági bizniszt
- 05:30 Kvíz: Lolka és Bolka és Kisvakond – emlékszel a 80-as évek mesehőseire?
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
