Bravúrgyőzelemmel elődöntős a Póta, Lovas páros

A magyar duó a legjobb négy között jár Almeríában, az asztaliteniszezők spanyolországi Pro Tour-versenyén..

A viadal honlapja szerint a szombat déli negyeddöntőben a világranglistán jóval előkelőbb helyen rangsorolt dél-koreai Kim Kjung Ah és Park Mi Jung volt a magyar kettős ellenfele, Pótáék azonban nem ijedtek meg, és meglepetésre viszonylag simán, öt szettben megverték esélyesebb riválisukat.

A 20 órakor kezdődő elődöntőben a japán Isigaki Jura, Jamanasi Juri duó lesz Lovasék ellenfele.

Póta Georgina egyesben kiesett a nyolcaddöntőben: a világranglistán 51. magyar játékos 50 perccel a párossiker után állt asztalhoz a dél-koreai Szeo Hjo Von (44.) ellen, s csak kevés ellenállást tudott kifejteni: négy sima szettben szenvedett vereséget.

Eredmény – páros, negyeddöntő:

Póta Georgina, Lovas Petra-Kim Kjung Ah, Park Mi Jung (dél-koreai) 4-1 (6, 8, -8, 10, 5)