SPORT
A Jánossomorjai SE nyerte a Sport M Kupát a Bólyi SE ellen, hiszen a Puskás Ferenc Stadionban rendezett fináléban 2-0-ra győzött. A jánosiak sikerrel hangoltak a kupadöntőre, ugyanis az elmúlt hétvégén, a Győr-Moson-Sopron megyei első osztály 23. fordulójában 2-1-re nyertek a Kapuvári SE otthonában. A csapat egyébként csak a tabella hetedik helyén áll, 16 ponttal lemaradva a listavezető Győrszemere mögött...
Április utolsó napján a Ferencvárosi TC látta vendégül az UEFA Pro licenc tanfolyam hallgatóit, ezért népes edzőhad lepte el az Albert Flórián Stadiont. A dr. Mezey György vezette képzés résztvevői a program következő részeként átbeszélték a labdarúgással és az edzőkkel kapcsolatos aktualitásokat, majd közösen megtekintették a Détári Lajos irányította NB I-es csapat edzését. A tréning után az edzők elemezték a látottakat, majd az ebédet követően Lovász Tamás előadására voltak hivatalosak, ami a budapesti labdarúgás jelenlegi helyzetéről szólt. A délután folyamán Orosz Pál tartott előadást az FTC Zrt. működéséről az UEFA szempontjai szerint, majd 16 órától Lipcsei Péter tartott edzést az NB II-es keretnek. A nap utolsó programjaként a másodosztályú csapat szakmai munkáját is értékelték a trénerek.
Negyvenöt percen keresztül a taktikáé volt a főszerep, és amikor a nézők már kezdték volna unni a góltalanságot, némi meglepetésre az MTK szerzett vezetést a Debrecen ellen a Magyar Kupa döntőjében! Mint kisvártatva kiderült, ez volt a legjobb dolog, ami történhetett, hiszen ettől alaposan megélénkült a játék, jött egy kiállítás, majd a 3-3-as végeredmény után a hosszabbítás! Mivel a ráadás sem hozott döntést, tizenegyeseket rúgtak a csapatok, és csak a 18. lövés után lett ismét kupagyőztes a Debrecen, amely a klub története során ötödször ünnepelhetett sikert ebben a sorozatban.
Az NB I 26. fordulójában a Kecskemét a magyar játékpercek és az átlagos életkor tekintetében pozitív klubrekordot ért el.
Őze Tibor szerint a Debrecen akár fel is adhatta volna a Magyar Kupa-döntőt!
Jól teljesítenek a pályán az NB II-es bajai labdarúgók, de továbbra is nehéz helyzetben van az egyesület.
A friss kupagyőztes edző szerint a DVSC vasárnap, a Győr otthonában is képes lesz friss emberekkel játszani.
A Mallorca a Rayot, az Udinese a Cesenát verheti el...
2012. 05. 02. 06:10
Két és háromnegyed órával a kezdés után, tizenegyesekkel eldőlt: Magyar Kupa-győztes a Debrecen!
A Rába ETO román játékosa, Ion Al-Ioani lett az UEFA Futsal Cup gólkirálya!
Cégmustra-sorozat: vége a Tolnai-uralomnak, néhány hónapja belga tulajdonban van az Újpest.
Két gólt hozott a Győri ETO FC II – BKV Előre SC mérkőzés az NB II Nyugati-csoportjának 25. fordulójában. Mindkettőt a szél által támogatott csapat szerezte. A természeti erők ugyanis délről észak felé fújtak, ez segített Köles Jánosnak is, aki a házigazda kisalföldiek egyenlítő gólját szerezte. A fővárosiak találata Selei János nevéhez fűződik. Ami a kiesést, illetve a bennmaradást illeti, egyik csapat sincs könnyű helyzetben, a győriek a tabella 13., a közlekedésiek pedig a 11. helyén állnak.
Megtört a Zalaegerszeg hosszú nyeretlensége, de a Debrecen még mindig veretlen.
A Gödöllői Bikák hazai pályán csak 3-3-as döntetlent játszottak a Colorspectrum Aramis ellen a teremlabdarúgó NB I alapszakaszának 22., utolsó fordulójában.
A Clermont Foot a kieső Amiens vendége lesz, és szerintünk a pontok nem maradnak otthon. A Crotone-Cittedella meccsen békés iksz várható...
2012. 05. 01. 07:28
A Szolnok hazai pályán 2-0-re nyert az Orosháza ellen az NB II Keleti-csoportjának 25. fordulójában.
Cégmustra-sorozat: a győri futballt is egy milliárdos mentette meg.
Javában tart a harc a kiesés ellen, de a bajnoki címért zajló versenyfutás szerintünk már eldőlt.
2012. 04. 30. 15:47
Ma eldől a kosárlabda ABA League és akár az angol Premier League is.
2012. 04. 30. 14:45
Öt pontra növelte előnyét a listavezető, és a mezőnyben egyedüliként veretlen Debrecen az OTP Bank Liga 26. fordulójában.
A Videoton oda-vissza legyőzte a Ferencvárost a jelenlegi szezonban, miután az Üllői úti 1-0 után a 26. fordulóban, hazai környezetben 2-0-ra nyert. Nikolics és Mitrovics voltak a gólszerzők, s a székesfehérváriak ezzel tovább üldözik a listavezető Debrecent, valamint a Győr, amely megbotlott, tehát veszélybe került a remek pozíciója
A győri születésű és nevelésű Lencse László két góljával 2-0-ra nyert a Kecskemét a Győri ETO ellen az OTP Bank Liga 26. fordulójában. A Videoton-kölcsönjátékos 14 találatával a legeredményesebb magyar a góllövőlistán. A meccs érdekessége, hogy ez volt a kisalföldiek első veresége ebben a naptári évben, hiszen legutóbb tavaly novemberben kaptak ki, a Honvédtól. Az pedig október közepén fordult elő legutóbb, hogy gólt sem tudtak lőni. A kecskemétiek ezzel a dobogós trió (Debrecen, Győr, Videoton) mindhárom tagját legyőzték már a jelenlegi szezonban.
A Magyar Kupa keddi döntőjében az élvonalban listavezető Debrecen, valamint a másodosztályból már biztosan feljutó MTK találkozik.
A spanyol FC Barcelona nyerte az UEFA Futsal Kupát, a finálé játékvezetője Kovács Gábor volt.
- 10:59 Navracsics Tibor nem érti a NER oligarcháit
- 10:56 Schiffer: Az általunk jelölt alkotmánybírók játszottak vezető szerepet Sulyok indítványának megfúrásában
- 10:51 Hazánk középső része Európa egyik leggyorsabban melegedő része
- 10:35 Azonosították az első ebolás fertőzést Európában, a szakértők szerint nem kell járványtól tartani
- 10:25 „Te normális vagy, odaviszed a vak apádat, hogy megölje az apukámat?” – kifakadtak a bíróságon a lemészárolt rockzenész családtagjai
- 10:19 NKA-botrány: 30 napra letartóztatták Bús Balázst
- 10:18 A legrosszabb még csak most jön: így vészelhetjük át a hőhullámot
- 10:17 Itt a Balatoni csúcsforgalom ideje a vasúton, vizet osztanak és párakapukat állítanak fel az állomásokon
- 10:14 Továbbra is a BL-győzelem a Fradi célja, szóba került a férficsapat jövője is
- 10:11 Piros figyelmeztetés és harmadfokú riasztás lép életbe – de mit jelent ez pontosan?
- 09:58 „Sürgős! Azonnali intézkedés szükséges!” – így foszthatnak ki a mesterséges intelligencia segítségével
- 09:57 Magyar Péter egyetlen mondattal reagált Török Gábor kritikájára
- 09:57 Lionel Richie rosszul lett a színpadon, félbeszakadt a koncertje
- 09:47 „Ételmérgezés?” – nem kímélte a sajtó a koreai kapitányt a pocsék meccs után
- 09:39 Egy férfinak felgyújtották a ruháját, arcon dobták egy betontdarabbal, és mindezt le is videózták
- 06:34 Magyar Péter felmentette Czunyiné Bertalan Juditot
- 21:27 Rendőrök jelentek meg a Semmelweis Egyetemnél, pont akkor, amikor a miniszter a Tisztítótűzről posztolt
- 08:20 Media1: Pénteken végleg kimúlhat a Megafon
- 08:51 Török Gábor: Amire a Tisza-kétharmad készül, az még az előző másfél évtized alkotmányos barkácsolásai között is feltűnő
- 21:02 „Most kezd dőlni a dominó” – a volt fonyódi polgármester őrizetbe vétele csak a kezdet lehet
- 07:00 „Miért lehet egy Mészáros Lőrinc előbb képviselő, mint egy Hadházy Ákos?”
- 05:45 Gazdagréti paneltől a várig: Nagy magyar filmes és sorozatos helyszínvadászat
- 08:18 Reagált a Semmelweis Egyetem a szerdai rendőrségi akcióra
- 05:30 Kvíz: meg tudod mondani egyetlen jelenetképből, melyik Jennifer Aniston-filmről van szó?
- 06:00 „A lex Orbán után ez egy lex Fidesz” – Kováts Eszter, Körösényi András és László Róbert a 12 éves mandátumkorlátozásról