Belföld

Fidelitas: a kormány fél az emberektől

A Fidelitas szerint a kormány fél az emberektől, ezért bukósisakos, azonosítószám nélküli rendőrök mögé bújik.

„Számunkra, magyar fiatalok számára elképesztő, hogy 16 évvel a rendszerváltoztatás után a rendőrség cinikus, törvénysértő, a demokráciát semmibe vevő módon zárja le a Kossuth teret az emberek elől” – írta közleményében a Fidelitas két alelnöke, Ágh Péter és Koszorús László pénteken.

Mint írták, nem valószínű, hogy a jogállamra bármilyen veszélyt jelentenének a „pázsiton játszó gyerekek, a Parlament előtti parkban sétáló nyugdíjasok, vagy a padokon összebújó szerelmesek”.

„Ma bebizonyosodott, hogy a kormány fél az emberektől, ezért bukósisakos, azonosítószám nélküli rendőrök mögé bújik. Mi, magyar fiatalok olyan országot szeretnénk, ahol a kormány nem korlátozza önkényesen az emberek szabadságát” – zárul a közlemény.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik