Bayern München-Inter 2-3

A címvédő Inter hátrányból fordítva nyert Münchenben, és ezzel kivívta a továbbjutást a Bayernnel szemben a Bajnokok Ligája nyolcadöntőjében.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók:
Bayern München (német)-Inter (olasz) 2-3
München, Allianz-Arena, v.: Proenca (portugál)
Gól: Gomez (21.), Müller (31.), ill. Eto’o (3.), Sneijder (63.), Pandev (88.)
Bayern: Kraft – Lahm, Van Buyten (Badstuber, 70.), Breno (Kroos, 90.), Pranjic – Schweinsteiger, Luiz Gustavo – Robben (Hamit Altintop, 68.), Müller, Ribéry – Gomez
Inter: Júlio César – Maicon, Ranocchia, Lúcio, Chivu (Nagatomo, 87.) – Thiago Motta – Cambiasso, Sztankovics (Coutinho, 51.) – Sneijder – Eto’o, Pandev (Kharja, 90.)
Továbbjutott: az Inter, 3-3-mal, idegenben lőtt több góllal.

Manchester United (angol)-Marseille (francia) 2-1
Manchester, Old Trafford, v.: Carballo (spanyol)
Gól: Hernández (5., 75.), ill. Brown (82., öngól)
Továbbjutott: a Manchester United, 2-1-es összesítéssel.

95. perc: az Inter a padlóról felállva ment tovább. A MU is bejutott a nyolc közé.

94. perc: a brazil-olasz Thiago Motta is sárga lappal zárja a müncheni kiruccanást.

93. perc: Gomez felé szállt a labda, César mentett, de már amúgy is fújt a bíró.

91. perc: a csereként beállt Kharjának még egy perc sem kellett a sárga laphoz.

88. perc: Eto’o gólja mellett a második gólpasszát adta, ezúttal Pandevnek, aki 13 méterről a jobb felső sarokba lőtt. Találata továbbjutást érhet az Internek (2-3).

A manchesteri Brown öngóljával izgalmassá tette az utolsó perceket az Old Trafordon.

81. perc: Sneijder lábában volt az újabb gól, de csapattársát, Pandevet találta el…

A mexikói Hernández duplázott, ezzel továbbjutás küszöbén a Manchester United.

76. perc: Müller átemelte Chivút, ám mielőtt ziccerbe került volna, a védő szerelte.

74. perc: fellélegezhetnek a Bayern-hívek – Sneijder 14 méterről jócskán mellé lőtt.

70. perc: Robben után Van Buytent is sérülés miatt kellett lecserélni a münchenieknél.

67. perc: Pandev mellel megszelídítette a labdát, majd fordulásból kapu fölé durrantott.

65. perc: Müller lövését blokkolta Ranocchia, aki aztán a másik kapunál veszélyeztetett.

63. perc: Eto’o készítette le lövésre a labdát Sneijdernek, aki 18 méterről a jobb alsó sarokba helyezett. A címvédő Internek még egy gól kellene a továbbjutáshoz (2-2).

61. perc: Ribéry emelt balról Gomezhez, akinek életerős kapáslövését César hárította.

60. perc: Pandev előbb a blokkba, majd Eto’o a jobb kapufa mellé lőtte a labdát.

58. perc: Lúcio kapott sárgát, így majd egy BL-meccset ki kell hagynia – valamikor.

57. perc: Breno csalogatta ki a sárgát a bíró zsebéből azzal, hogy felrúgta Pandevet.

51. perc: Thiago Motta jókorát rúgott hátulról Robbenbe, de a sárga lap elmaradt.

48. perc: Schweinsteiger tesztelte Césart, aki simán védte a középre tartó lövést.

47. perc: Ribéry ugratta ki Gomezt, csakhogy César hamarabb odaért a labdához.

46. perc: folytatódott a mérkőzés Münchenben; csere egyik csapatban sem volt.

A játéknap másik mérkőzésén a Manchester United 1-0-ra vezet a Marseille ellen.

45. perc: vége az első félidőnek – a bajorok megérdemelten vezetnek a szünetben.

43. perc: Ranocchiáról került a labda Robben elé, de csak oldalról zörrent meg a háló.

41. perc: Sneijder távoli szabadrúgása mintegy másfél méterrel ment el a kapu fölött.

40. perc: mi maradt ki?! Gomez pörgetése után a gólvonalon gurult végig a labda, amit Ranocchia becsúszva Müllerre lőtt, végül a kapufa mentette meg az Intert a góltól…

39. perc: Luiz Gustavo „besárgult”, majd Kraft kivetődve tisztázott a kilépő Pandev elől.

35. perc: Ribéry eldönthette volna a továbbjutás sorsát, de ziccerben Césarba lőtte a labdát, amely a háló tetején landolt. A kapus némileg javította gólnál elkövetett hibáját.

31. perc: Robben labdája Lúcióról Müller elé került, a német válogatott támadó élt is a lehetőséggel: higgadtan a bal alsó sarokba pörgetett, ezzel fordított a Bayern (2-1).

27. perc: Gomez a 16-oson belül becsapta Lúciót, s éles szögből lőtt, César védett.

26. perc: Robben távoli lapos lövése nem okozott gondot az Inter brazil kapusának.

25. perc: Eto’o a 16-oson belül Pandevet vette célba, de középen Breno jól szúrt közbe.

Eto’óhoz hasonlóan a müncheniek gólfelelőse, Gomez is a 8. gólját szerezte a BL-ben.

21. perc: Robben lövése után a labda kijött Júlio Césarról, Gomez pedig 5 méterről a hálóba emelt. A Bayern München éppen ilyen gólt szerzett az első meccsen is (1-1).

11. perc: a „mentés” során megsérült Ranocchiát ápolni kellett, de hamar meggyógyult.

10. perc: Ribéry indítása nyomán Gomez került helyzetbe, lövését Ranocchia blokkolta.

7. perc: Ribéry igyekezett célba venni a kaput, de lövésébe ketten is beleléptek.

Hernández megszerezte a vezetést a Manchester Unitednek a vendég Marseille ellen.

3. perc: Pandev ugratta ki Eto’ót, aki 11 méterről Kraft lábai között a kapuba lőtt. Apró szépséghiba, hogy a 8. BL-gólját szerző a kameruni csatár vélhetően lesről indult (0-1).

1. perc: Robben kapu elé ívelt szabadrúgása után Júlio Césarnál landolt a labda.

1. perc: a portugál Proenca sípszavára a Bayern kezdte a müncheni visszavágót.

A Japánt sújtó természeti katasztrófa áldozataira emlékeztek a találkozó előtt.