Törölték az időmérőt, Talmáé a pole

Törölték az időmérőedzéseket az estorili Portugál Nagydíjon, és a rajthelyeket a három szabadedzés eredményei alapján osztották ki.

A heves esőzés miatt, mivel az estorili pályán állt a víz, a versenyigazgatóság előbb úgy határozott, hogy módosítja a szombat koradélutánra tervezett időmérők programját, majd mivel a helyzet nem javult, végül arra a döntésre jutott, hogy törli a kvalifikációt, s a rajthelyeket a három szabadedzésen mutatott legjobb időeredmények alapján osztja ki.

Ez kapóra jött a Moto2-es kategóriában érdekelt Talmácsinak, aki a pénteki, második tréningen győztes, 1:50.916-os eredményének köszönhetően az élről rajtolhat vasárnap.

A 2007-ben a 125-ös géposztályban világbajnoki címet szerzett, később a MotoGP-ben is szerepelt Talmácsi a Moto2-ben először szerezte meg a pole pozíciót – a legjobbja az 5. rajthely volt a Német GP-n. A magyar motoros a szezonban egyszer, az Aragón Nagydíjon végzett a dobogón, a pontversenyben jelenleg a hetedik helyen tanyázik.

Az estorili versenyen a MotoGP-ben a kategória idei világbajnoka, a spanyol Jorge Lorenzo, a 125-ösöknél pedig a brit Bradley Smith indulhat majd az első rajthelyről.